Dział: RADIO

Dodano: Listopad 21, 2005

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio WAWa przyznało Złote Dzioby

Radio WAWa, w pierwszą rocznicę zmiany formatu na "Tylko polska muzyka", wręczyło Polskie Nagrody Muzyczne i Kulturalne Złote Dzioby 2005.

Zwycięzców w pięciu kategoriach wybierali w głosowaniu SMS-owym słuchacze Radia WAWa. W kategorii odkrycie roku zwyciężył zespół Bracia, za wykonawcę roku uznano Andrzeja Piasecznego, w kategorii przebój roku wygrała piosenka "Życie jak poemat" Szymona Wydry i grupy Carpe Diem, Szymon Majewski został medialną osobowością roku, a w kategorii kulturalne wydarzenie roku zwyciężył film "Karol – człowiek, który został papieżem". Wszyscy nominowani w pięciu kategoriach podczas gali wręczania nagród wybrali też twórcę, który otrzymał Super Dzioba za szczególne zasługi dla polskiej muzyki i kultury. Pośmiertnie uhonorowano tym wyróżnieniem Grzegorza Ciechowskiego, lidera zespołu Republika, "za to, że jego muzyka i twórczość wciąż mają wpływ na słuchaczy i do dziś inspirują innych". Zespół Radia WAWa wręczył swoją nagrodę za najlepszą płytę roku grupie Hedone za album "Playboy". Tygodnik "Wprost", jeden z patronów medialnych plebiscytu, uhonorował specjalnym Złotym Dziobem Krzysztofa Grabowskiego, autora muzyki i tekstów m.in. dla zespołu Strachy na Lachy.

(KRZ, 21.11.2005)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.