Dział: RADIO

Dodano: Listopad 21, 2005

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio WAWa przyznało Złote Dzioby

Radio WAWa, w pierwszą rocznicę zmiany formatu na "Tylko polska muzyka", wręczyło Polskie Nagrody Muzyczne i Kulturalne Złote Dzioby 2005.

Zwycięzców w pięciu kategoriach wybierali w głosowaniu SMS-owym słuchacze Radia WAWa. W kategorii odkrycie roku zwyciężył zespół Bracia, za wykonawcę roku uznano Andrzeja Piasecznego, w kategorii przebój roku wygrała piosenka "Życie jak poemat" Szymona Wydry i grupy Carpe Diem, Szymon Majewski został medialną osobowością roku, a w kategorii kulturalne wydarzenie roku zwyciężył film "Karol – człowiek, który został papieżem". Wszyscy nominowani w pięciu kategoriach podczas gali wręczania nagród wybrali też twórcę, który otrzymał Super Dzioba za szczególne zasługi dla polskiej muzyki i kultury. Pośmiertnie uhonorowano tym wyróżnieniem Grzegorza Ciechowskiego, lidera zespołu Republika, "za to, że jego muzyka i twórczość wciąż mają wpływ na słuchaczy i do dziś inspirują innych". Zespół Radia WAWa wręczył swoją nagrodę za najlepszą płytę roku grupie Hedone za album "Playboy". Tygodnik "Wprost", jeden z patronów medialnych plebiscytu, uhonorował specjalnym Złotym Dziobem Krzysztofa Grabowskiego, autora muzyki i tekstów m.in. dla zespołu Strachy na Lachy.

(KRZ, 21.11.2005)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: RADIO

Dodano: Listopad 21, 2005

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tomasz Terlikowski po-prowadzi program w Ra-diu Plus

Od dziś Tomasz Terlikowski, zastępca redaktora naczelnego tygodnika "Ozon", poprowadzi w sieci Radio Plus (Ad.point) wieczorny dwugodzinny blok publicystyczny.

Pasmo publicystyczne będzie nadawane w dni powszednie między 18 a 20. - Ma to być audycja o charakterze społeczno-religijnym, podsumowująca dzień. Tomasz Terlikowski będzie komentował z zaproszonym gościem i słuchaczami najważniejsze wydarzenia – mówi Piotr Łęgowski, dyrektor programowy sieci Radio Plus. Terlikowski będzie przygotowywał również codzienny poranny cykl "Patron Dnia" (dotychczas robił to Artur Moczarski, który odszedł do konkurencyjnej sieci Radio Vox FM). Tomasz Terlikowski nadal będzie pracował w "Ozonie". Wcześniej związany był m.in. z pismami "Fronda", "Nowe Państwo" i redakcją katolicką TVP.

(KRZ, 21.11.2005)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.