Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 18, 2011

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Agencja TVN dostarcza materiały dla innych redakcji na platformie X-News.pl

Agencja TVN uruchomiła internetową platformę z materiałami wideo, audio i zdjęciami, które sprzedaje innym mediom.

Przeniosła tam także tworzone przez siebie serwisy radiowe. Platforma X-News.pl działa testowo od wczoraj, a w pełnej wersji ma wystartować od września br. Na razie za darmo można w niej przeglądać materiały pochodzące ze stacji Grupy TVN. Docelowo tylko ściąganie zawartości ma być płatne. Platforma ma dawać możliwość dodawania własnych materiałów przez wszystkich użytkowników. - Chcemy zbudować platformę dystrybucji treści dla innych redakcji, dlatego zależy nam na mediach lokalnych i regionalnych – podkreśla Tomasz Nabakowski, dyrektor agencji. Jak dodaje, w ten sposób dodany kontent będzie sprzedawany na zasadach komercyjnych. - Jeśli dojdzie do sprzedaży umieszczonych na X-News.pl materiałów, to na wynegocjowanych warunkach będziemy dzielić się przychodami – mówi Nabakowski. Nie wyklucza, że anteny TVN również będą korzystały z lokalnych materiałów. Do klientów, którzy już mają indywidualne konta na nowo powstałej platformie, należą lokalne stacje radiowe, które od TVN News & Services Agency kupują serwisy informacyjne. Do tej pory były ściągane z serwera ftp, teraz przeniesiono je do nowego serwisu. Agencja nadal oferuje gotowe do emisji dźwięki i pełne serwisy informacyjne. Te ostatnie mają być udostępniane regularnie co godzinę od 6.30 do 22.30. – To, co do tej pory proponowała nam Agencja TVN, nie interesowało nas – mówi Piotr Bajer, właściciel lokalnych stacji radiowych w Ełku i Suwałkach. – Możliwość sprzedawania przez nas własnych materiałów wygląda ciekawie – dodaje.

(TAM, 18.08.2011)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 18, 2011

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP 1 dla mężczyzn, a TVP 2 dla kobiet

Jesienią na głównych antenach telewizji publicznej zadebiutują polskie i zagraniczne seriale, a także show muzyczny "The Voice of Poland". Według biura reklamy i handlu TVP oferta programowa Jedynki jest szczególnie adresowana do mężczyzn, a Dwójki – do kobiet.

W ramówce TVP 1 jesienią pojawi się serial "Rezydencja" z Grażyną Szapołowską, Jerzym Zelnikiem i Janem Wieczorkowskim. Będzie nadawany trzy razy w tygodniu, od wtorku do czwartku, o 21.30. Główne serialowe nowości zagraniczne Jedynki to "Pacyfik" (środy o 20.25) i "Białe kołnierzyki" (wtorki o 20.25). Publicystykę anteny wzbogaci emitowana w środy o 22.10 audycja "Wybory Polaków". Z ramówki TVP 1 wynika, że pojawi się też nowy program kulturalny (we wtorki o 22.10). Przed południem, w paśmie 10-12, Jedynka wprowadzi bloki tematyczne – Kulturalny poniedziałek, Wtorek z przygodą i przyrodą, Środa wokół człowieka, Naukowy czwartek oraz Filmowy piątek – w których będą nadawane programy związane z daną dziedziną (w piątki będą to m.in. adaptacje literackie). Będą też nowe edycje znanych seriali: "Ojciec Mateusz" (czwartek o 20.25) i "Życie nad rozlewiskiem" (niedziela o 20.15), wróci również poświęcony transplantacjom dokumentalny cykl "Operacja życie" (poniedziałki o 22, po Teatrze Telewizji). Największym nowym projektem Dwójki jest program rozrywkowy "The Voice of Poland", który poprowadzi Hubert Urbański, a trenerami uczestników będą: Kayah, Anna Dąbrowska, Andrzej Piaseczny i Nergal (soboty o 20). Jesienią w TVP 2 zadebiutują też polskie seriale: "Wiadomości z drugiej ręki" (od poniedziałku do czwartku o 18.50) i "Głęboka woda". Lokomotywami Dwójki pozostaną seriale: "M jak miłość" (poniedziałek i wtorek o 20.45), "Barwy szczęścia" (poniedziałek-czwartek o 20.10), a także "Na dobre i na złe" (piątek o 20.05). Pojawi się też siódma edycja amerykańskiego serialu "Dr House" (emisja w czwartki o 20.40), czwarta edycja "Czasu honoru" (niedziele o 21.15) i drugi sezon serialu "Rodzinka.pl" (środy o 20.40). W dni powszednie w godz. 16.20-17.20 (przed pasmem teleturniejowym) Dwójka ma nadawać kulturalno-edukacyjny program dla młodzieży, a w godz. 19.30-20 (oprócz piątków) będzie emitowane pasmo reportersko-dokumentalne.

(RUT, 18.08.2011)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.