Dział: RADIO

Dodano: Sierpień 04, 2011

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Andrzej Siezieniewski rekomendowany na prezesa Polskiego Radia

Andrzej Siezieniewski zwyciężył wczoraj w konkursie na prezesa Polskiego Radia. Jego kandydaturę poparło sześciu członków rady nadzorczej, wstrzymał się jeden.

Siezieniewski był już prezesem Polskiego Radia w latach 2002-2006. Po raz pierwszy w zarządzie spółki zasiadł w 1998 roku; wcześniej kierował Informacyjną Agencją Radiową Polskiego Radia, był też korespondentem radia w Moskwie. W trzecim etapie konkursu pokonał Krzysztofa Michalskiego i Janusza Daszczyńskiego. Osoby dobrze znające Polskie Radio uważają, że kandydatura Siezieniewskiego jest szansą dla rozgłośni. – To jedyny człowiek, który daje gwarancje, że w Polskim Radiu skończą się naciski polityczne i przyjmowanie do pracy osób popieranych przez polityków. W Trójce cieszymy się, że będziemy mieli prezesa partnera do uczciwych rozmów – mówi Magda Jethon, dyrektor Programu III Polskiego Radia. Za prezesury Siezieniewskiego Jethon pracowała jako szeregowa dziennikarka. Wybór Siezieniewskiego pochwala także Witold Laskowski, były dyrektor radiowej Trójki (gdy Siezieniewski był prezesem), ale też jego kontrkandydat w ostatnim konkursie. - To najlepszy możliwy wybór. Andrzej Siezieniewski jest kompetentny i nie wdaje się w przedsięwzięcia mogące zaszkodzić misji Polskiego Radia. Przez cztery lata był bardzo dobrym prezesem i nie angażował się politycznie. Będzie dobrym strażnikiem Polskiego Radia w czasach technologicznej transformacji – sądzi Laskowski. Innego zdania jest Krzysztof Skowroński, były dyrektor radiowej Trójki: -Publicznym mediom potrzebna jest nowa siła, nowa wyobraźnia i nowa energia. Andrzej Siezieniewski był już przez kilka lat prezesem i takiej energii mieć mnie będzie. To polityczna nominacja i powrót do przeszłości. Kandydaturę Siezieniewskiego musi zatwierdzić Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji - a ta zbierze się w drugiej połowie sierpnia.

(MW, 04.08.2011)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.