Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 30, 2011

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kacper Kowalski zwyciężył w Gdańsk Press Photo 2011

Zdjęcie "Powódź z nieba – Sandomierz 2010" Kacpra Kowalskiego zdobyło Grand Prix XV Pomorskiego Konkursu Fotografii Prasowej Gdańsk Press Photo 2011 im. Zbigniewa Kosycarza.

Kowalski specjalizuje się w fotografii lotniczej – fotografuje z paralotni. W 2009 roku był laureatem World Press Photo i Grand Press Photo. Więcej zdjęć Kacpra Kowalskiego z powodzi w Sandomierzu prezentowaliśmy na Press.pl, przy okazji zapowiedzi wystawy jego prac. W gdańskim konkursie wzięło udział 69 fotografów z województw zachodniopomorskiego i pomorskiego, którzy nadesłali ogółem 1069 zdjęć. W kategorii Kultura nagrodę zdobył Tomek Kamieński za fotoreportaż "Heineken Open’er Festival 2010"; w kategorii Ludzie - Jerzy Pinkas za zdjęcie Pawła Adamowicza; w kategorii Fotografia spoza regionu – Maciej Moskwa za fotoreportaż "Piątek godności – rewolucja antynarodowa w Syrii"; w kategorii Sport – Marcin Bielecki za zdjęcie "Kibice Stilonu Gorzów"; w kategorii Wydarzenie – Damian Kramski za fotoreportaż "Pogrzeb księdza prałata Henryka Jankowskiego". W kategorii "Życie i świat wokół nas” nagrody nie przyznano. Jury konkursu pracowało w składzie: Anna Brzezińska (redaktor naczelna redakcji fotograficznej Polskiej Agencji Prasowej), Wojciech Druszcz (Klub Fotografii Prasowej, ZAIKS) i Aleksander Dunin-Kęplicz (fotoreporter Agencji Associated Press).

(BIT, 30.06.2011)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.