Dział: PRASA

Dodano: Marzec 01, 2011

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Bravo Girl" będzie się ukazywać dwa razy rzadziej

Wydawnictwo Bauer zmienia cykl wydawniczy dwutygodnika "Bravo Girl". Od 24 marca br. pismo ukazywać się będzie jako miesięcznik.

Po zmianie cyklu pismo zwiększy objętość (z 56 do 72 stron) oraz cenę (z 2,50 do 3,50 zł). Wydawca zapowiada, że "Bravo Girl" będzie mieć lepszej jakości okładkę. Maciej Brzozowski, dyrektor public relations Grupy Bauer Media, nie chce tłumaczyć powodów tej decyzji. Z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy wynika, że w okresie od stycznia do listopada ub.r. pismo miało średnie rozpowszechnianie płatne razem na poziomie 100,3 tys. egz. W ciągu 2009 roku średnia ta była wyższa i wynosiła 117,3 tys. egz. – Gdyby wyniki tytułu były niezadowalające, to może zastanawialibyśmy się nad jego zamknięciem. Jednakże inwestycja w magazyn, zwiększenie objętości, polepszenie jakości okładki świadczą, że tak nie jest – zapewnia Maciej Brzozowski. Bauer pod marką ”Bravo” wydaje jeszcze dwa inne dwutygodniki młodzieżowe. Średnia sprzedaż ”Bravo Sport” wyniosła w okresie styczeń-listopad ub.r. 103,8 tys. egz. (to wynik niższy o 3,7 proc. wobec 2009 roku), a ”Bravo” – 203,2 tys. egz. (wzrost o 7,4 proc. w porównaniu z 2009 rokiem).

(SK, 01.03.2011)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.