Dział: PERSONALIA

Dodano: Październik 19, 2010

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Katarzyna Nazarewicz-Sosińska wróciła z Dwójki do Jedynki

Katarzyna Nazarewicz-Sosińska została kierownikiem redakcji oprawy i promocji TVP 1 – dowiedział się "Presserwis".

Przeszła wczoraj z ”Panoramy” TVP 2, gdzie była zastępcą kierownika redakcji. To jej powrót do Jedynki – od stycznia do grudnia ub.r. kierowała tam redakcją społeczno-poradnikową (podlegał jej m.in. poranny program Jedynki ”Kawa czy herbata”). W przeszłości była m.in. zastępcą redaktora naczelnego miesięcznika ”Machina”, prowadziła program ”Puls Kultury” w TV Puls i współprowadziła ”Kawę czy herbatę” w Jedynce. W redakcji oprawy i promocji TVP 1 zastąpiła Witolda Stanisławskiego (biuro prasowe TVP nie odpowiedziało nam na pytanie w jego sprawie).

(RUT, 19.10.2010)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: PERSONALIA

Dodano: Październik 21, 2010

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Baczyński Dziennikarzem 20-lecia, Reszka i Majewski z Nagrodę Woyciechowskiego

Nagrodę Specjalną im. Andrzeja Woyciechowskiego ”Dziennikarz 20-lecia” otrzymał redaktor naczelny ”Polityki” Jerzy Baczyński. Laureatami tegorocznej Nagrody Dziennikarskiej Andrzeja Woyciechowskiego zostali Paweł Reszka i Michał Majewski z ”Rzeczpospolitej”.

- To nagroda dla zespołu ”Polityki”, który reprezentuję. Chciałbym by to była nagroda za to, że udało nam się przejść wyjątkowo trudną transformację – mówił Jerzy Baczyński odbierając nagrodę. W finale Nagrody Specjalnej, dla dziennikarza który stał się symbolem niezależnego dziennikarstwa, znaleźli się – poza Baczyńskim – także Adam Michnik (”Gazeta Wyborcza”) i Jacek Żakowski (”Polityka”). Pawła Reszkę i Michała Majewskiego nagrodzono za cykl artykułów poświęconych katastrofie smoleńskiej, które ukazały się na łamach dziennika "Rzeczpospolita". – Cieszymy się, że wygraliśmy tę nagrodę ze względu na Andrzeja Woyciechowskiego, który był wzorem nie tylko dla nas, ale i dla wszystkich dziennikarzy – mówił odbierając nagrodę Reszka. W tym roku Radio Zet wprowadziło zmiany do regulaminu Nagrody Dziennikarskiej Andrzeja Woyciechowskiego. Członkowie kapituły, która wybiera laureata, nie mogli do nagrody nominować autorów publikacji z rodzimych redakcji. Nagrodę Dziennikarską im. Andrzeja Woyciechowskiego po raz pierwszy przyznano w 2005 roku, w 10. rocznicę śmierci założyciela Radia Zet. Otrzymują ją autorzy materiału dziennikarskiego, który w danym roku w istotny sposób wpłynął na życie Polaków lub na postrzeganie przez nich rzeczywistości. Laureatów wyłania kapituła, którą tworzą wybrani redaktorzy naczelni i dyrektorzy programowi ogólnopolskich mediów. Dotychczasowymi laureatami nagrody są: Alicja Kos (2005), Tomasz Sekielski i Andrzej Morozowski (2006), Adam Wajrak (2007), Ewa Stankiewicz i Anna Ferens (2008) oraz Ewa Ewart (2009).

(KOZ, 21.10.2010)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.