Marek Kęskrawiec laureatem Nagrody im. Beaty Pawlak
Marka Kęskrawca nagrodzono Nagrodą im. Beaty Pawlak. Dziennikarz (dwukrotny zdobywca nagrody Grand Press) otrzymał ją za książkę "Czwarty pożar Teheranu" (Wydawnictwo W.A.B., Warszawa 2010).
W tym roku do nagrody nominowano jeszcze: Wojciecha Góreckiego za ”Toast za przodków” (Wydawnictwo Czarne, Wołowiec 2010), Jacka Leociaka za ”Ratowanie. Opowieści Polaków i Żydów” (Wydawnictwo Literackie, Kraków 2010) i Konrada Piskałę za ”Sudan. Czas bezdechu” (Wydawnictwo W.A.B., Warszawa 2010). Nagroda im. Beaty Pawlak przyznawana jest od 2003 roku, w rocznicę śmierci dziennikarki ”Gazety Wyborczej” i pisarki, która zginęła w zamachu terrorystycznym na indonezyjskiej wyspie Bali. W testamencie wszystkie swoje oszczędności przeznaczyła na nagrodę promującą autorów piszących o innych kulturach, religiach i cywilizacjach.(MŁ, 13.10.2010)










