Dział: PERSONALIA

Dodano: Sierpień 25, 2010

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Krzysztof Rogala szefem działu zagranicznego APAI

Krzysztof Rogala, były korespondent ”Wiadomości” TVP w Szwajcarii, ma zostać od września kierownikiem działu zagranicznego Agencji Produkcji Audycji Informacyjnych w TVP. Zastąpi na tym stanowisku Danutę Dobrzyńską, która obecnie przebywa na zwolnieniu lekarskim.

- Decyzję o nominacji pana Rogali podjął zarząd TVP – potwierdza dyrektor APAI Jerzy Krzysztof Czerwiecki. Według nieoficjalnych informacji ”Presserwisu” za kandydaturą Rogali na stanowisko kierownika działu zagranicznego APAI stoi Włodzimierz Ławniczak, członek zarządu TVP kojarzony z lewicą. Z Ławniczakiem nie udało nam się wczoraj skontaktować. Według doniesień mediów w 2006 roku, za czasów prezesury Bronisława Wildsteina w TVP, Rogala miał być forsowany przez Samoobronę na jedno z kluczowych stanowisk we władzach TVP. Wcześniej startował do Sejmu jako kandydat tego ugrupowania. O Rogali głośno było po publikacji ”Dziennika” w 2008 roku, kiedy gazeta napisała, że jako korespondent TVP ”notorycznie nadawał korespondencje z różnych miejsc na świecie, aż pojawiło się pytanie, czy on w ogóle w tych miejscach jest”. Rogala wytoczył o to ”Dziennikowi” proces i go wygrał. Przegrał za to proces o nielegalne wykorzystanie w swoim reportażu ”Kręcone włosy”, wyemitowanym w TVP, fragmentów książki podróżnika Grzegorza Torzeckiego ”Irian Jaya – wojowników czas utracony”. Według mediów Rogalę łączą zażyłe kontakty z lewicą. Był doradcą i rzecznikiem zarządu PKN Orlen, gdy funkcję prezesa tej spółki sprawował Zbigniew Wróbel, znajomy byłego prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego.

(MW, 25.08.2010)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.