Dział: PRASA

Dodano: Maj 28, 2010

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Mazurek i Zalewski przechodzą z ”Wprost” do ”Faktu”

Z ”Wprost” odchodzą Robert Mazurek i Igor Zalewski. Od czerwca ich rubryka ”Z życia koalicji, z życia opozycji” będzie się ukazywać w ”Fakcie”.

Obaj podkreślają, że ich decyzja nie ma związku z pojawianiem się w redakcji Tomasza Lisa, nowego naczelnego tygodnika. – Myślę, że z Lisem nie byłoby nam po drodze, ale nie odchodzimy ze względu na to nazwisko – zapewnia Robert Mazurek. – Rozmowy na temat naszej rubryki prowadziliśmy na początku maja z ówczesną naczelną Katarzyną Kozłowską, a wówczas jeszcze nie wiedzieliśmy, kto będzie nowym naczelnym – dodaje Igor Zalewski. Rubryka Mazurka i Zalewskiego po raz ostatni pojawi się we ”Wprost” w poniedziałek. Dziennikarze prowadzili ją od ośmiu lat (wcześniej była publikowana w ”Nowym Państwie”). W ”Fakcie” rubryka Mazurka i Zalewskiego ma być drukowana w poniedziałki, w niezmienionej formule. – Wydawca zapewnił, że bierze naszą rubrykę w takiej samej objętości, nie ingerując ani w jej treść, ani w używany tam język – podkreśla Robert Mazurek. Obaj autorzy współpracują także z innymi dziennikami: Mazurek z ”Rzeczpospolitą”, a Zalewski z ”Polską”.

(SK, 28.05.2010)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.