Dział: PRASA

Dodano: Maj 28, 2010

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Mazurek i Zalewski przechodzą z ”Wprost” do ”Faktu”

Z ”Wprost” odchodzą Robert Mazurek i Igor Zalewski. Od czerwca ich rubryka ”Z życia koalicji, z życia opozycji” będzie się ukazywać w ”Fakcie”.

Obaj podkreślają, że ich decyzja nie ma związku z pojawianiem się w redakcji Tomasza Lisa, nowego naczelnego tygodnika. – Myślę, że z Lisem nie byłoby nam po drodze, ale nie odchodzimy ze względu na to nazwisko – zapewnia Robert Mazurek. – Rozmowy na temat naszej rubryki prowadziliśmy na początku maja z ówczesną naczelną Katarzyną Kozłowską, a wówczas jeszcze nie wiedzieliśmy, kto będzie nowym naczelnym – dodaje Igor Zalewski. Rubryka Mazurka i Zalewskiego po raz ostatni pojawi się we ”Wprost” w poniedziałek. Dziennikarze prowadzili ją od ośmiu lat (wcześniej była publikowana w ”Nowym Państwie”). W ”Fakcie” rubryka Mazurka i Zalewskiego ma być drukowana w poniedziałki, w niezmienionej formule. – Wydawca zapewnił, że bierze naszą rubrykę w takiej samej objętości, nie ingerując ani w jej treść, ani w używany tam język – podkreśla Robert Mazurek. Obaj autorzy współpracują także z innymi dziennikami: Mazurek z ”Rzeczpospolitą”, a Zalewski z ”Polską”.

(SK, 28.05.2010)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: PRASA

Dodano: Maj 31, 2010

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W kwietniu najczęściej cytowano ”Rzeczpospolitą”

”Rzeczpospolita” była w kwietniu br. liderem rankingu najczęściej cytowanych mediów – wynika z najnowszej analizy Instytutu Monitorowania Mediów.

Na ”Rz” inne media powoływały się 1089 razy, najczęściej na publikacje dotyczące katastrofy pod Smoleńskiem. Drugie miejsce w zestawieniu zajęła ”Gazeta Wyborcza” z 663 powołaniami, a trzecie ”Dziennik Gazeta Prawna” – 488. Kolejne miejsca w pierwszej dziesiątce zajęły: TVN 24 (457 powołań), RMF FM (309), Radio Zet (212), Radio Tok FM (204), TVN (177), ”Puls Biznesu” (153) oraz dzienniki objęte tytułem ”Polska” (153). Najczęściej cytowanym tygodnikiem był ”Newsweek” (139 powołań), portalem internetowym – Onet.pl (58), a miesięcznikiem –”Forbes” (37). W kwietniu na potrzeby raportu Instytut Monitorowania Mediów przeanalizował 5967 przekazów medialnych (z prasy, radia i telewizji). Analiza nie obejmuje przeglądów prasy.

(TOCH, 31.05.2010)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.