Dział: RADIO

Dodano: Październik 10, 2005

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ziemkiewicz znika z anteny Tok FM

(fot. wikipedia.org)

Publicysta Rafał Ziemkiewicz nie będzie już prowadził wtorkowych ”Poranków w toku” w radiu Tok FM. Powodem jest sposób, w jaki skomentował na antenie rozgłośni należącej do Agory SA swój spór z Adamem Michnikiem, redaktorem naczelnym ”Gazety Wyborczej”.

W felietonie opublikowanym w tygodniku ”Newsweek Polska” Ziemkiewicz napisał, że ”Adam Michnik zrobił wszystko, aby w III Rzeczpospolitej nie zostały ujawnione nazwiska komunistycznych zbrodniarzy”. Naczelny ”GW” poczuł się urażony i wysłał do dziennikarza pismo przedprocesowe. Sprawę nagłośniła m.in. wtorkowa ”Rzeczpospolita”, a Ziemkiewicz skomentował ją tego samego dnia w przeglądzie prasy w radiu Tok FM. - To był niemerytoryczny, brutalny atak. Dziennikarz wykorzystał naszą antenę i przekroczył granice krytyki – tłumaczy decyzję o zwieszeniu współpracy z Ziemkiewiczem Ewa Wanat, redaktor naczelna Tok FM. Udziałowcami w rozgłośni są Agora SA (wydawca ”GW”) oraz ”Polityka” Spółdzielnia Pracy. - Fakt, że sprawa dotyczy Adama Michnika, redaktora naczelnego ”GW”, jest tylko w pewnej części istotna. Zapewniam, że tak samo zareagowałabym, gdyby na miejscu Michnika był ktoś inny. Chodzi przede wszystkim o formę ataku – twierdzi Wanat. Ziemkiewicz ripostuje: - Nie zgadzam się, że wykorzystałem antenę i przekroczyłem granice krytyki, ale rozumiem, że pani Ewa Wanat znalazła się w trudnym położeniu. Jest szefową radia należącego do Agory. Spór z Michnikiem to nie jest moja prywatna sprawa, a dotyczy swobody wypowiedzi, ponieważ obaj jesteśmy osobami publicznymi. Nie wiadomo, kto zastąpi Ziemkiewicza na antenie Tok FM. – Rozmawiam z kilkoma osobami, ale nie podjęłam jeszcze decyzji – mówi Wanat. Zastrzega, że być może po zakończeniu sporu Ziemkiewicza z Michnikiem powróci do współpracy z publicystą ”Newsweeka”.

(KRZ, 10.10.2005)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.