Dział: RADIO

Dodano: Październik 10, 2005

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ziemkiewicz znika z anteny Tok FM

(fot. wikipedia.org)

Publicysta Rafał Ziemkiewicz nie będzie już prowadził wtorkowych ”Poranków w toku” w radiu Tok FM. Powodem jest sposób, w jaki skomentował na antenie rozgłośni należącej do Agory SA swój spór z Adamem Michnikiem, redaktorem naczelnym ”Gazety Wyborczej”.

W felietonie opublikowanym w tygodniku ”Newsweek Polska” Ziemkiewicz napisał, że ”Adam Michnik zrobił wszystko, aby w III Rzeczpospolitej nie zostały ujawnione nazwiska komunistycznych zbrodniarzy”. Naczelny ”GW” poczuł się urażony i wysłał do dziennikarza pismo przedprocesowe. Sprawę nagłośniła m.in. wtorkowa ”Rzeczpospolita”, a Ziemkiewicz skomentował ją tego samego dnia w przeglądzie prasy w radiu Tok FM. - To był niemerytoryczny, brutalny atak. Dziennikarz wykorzystał naszą antenę i przekroczył granice krytyki – tłumaczy decyzję o zwieszeniu współpracy z Ziemkiewiczem Ewa Wanat, redaktor naczelna Tok FM. Udziałowcami w rozgłośni są Agora SA (wydawca ”GW”) oraz ”Polityka” Spółdzielnia Pracy. - Fakt, że sprawa dotyczy Adama Michnika, redaktora naczelnego ”GW”, jest tylko w pewnej części istotna. Zapewniam, że tak samo zareagowałabym, gdyby na miejscu Michnika był ktoś inny. Chodzi przede wszystkim o formę ataku – twierdzi Wanat. Ziemkiewicz ripostuje: - Nie zgadzam się, że wykorzystałem antenę i przekroczyłem granice krytyki, ale rozumiem, że pani Ewa Wanat znalazła się w trudnym położeniu. Jest szefową radia należącego do Agory. Spór z Michnikiem to nie jest moja prywatna sprawa, a dotyczy swobody wypowiedzi, ponieważ obaj jesteśmy osobami publicznymi. Nie wiadomo, kto zastąpi Ziemkiewicza na antenie Tok FM. – Rozmawiam z kilkoma osobami, ale nie podjęłam jeszcze decyzji – mówi Wanat. Zastrzega, że być może po zakończeniu sporu Ziemkiewicza z Michnikiem powróci do współpracy z publicystą ”Newsweeka”.

(KRZ, 10.10.2005)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: RADIO

Dodano: Październik 11, 2005

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Prawdziwe Gwiazdy" – nowa audycja w Radiu Złote Przeboje

W sieci radiowej Złote Przeboje (Agora SA) ruszyła audycja "Prawdziwe Gwiazdy". Prezentuje wywiady z muzykami światowego formatu.

Cykl ”Prawdziwe Gwiazdy” (emisje w niedziele o 18) sieć radiowa Złote Przeboje kupiła na wyłączność od amerykańskich firm ABC Radio International i Westwood One. W godzinnych audycjach będą rozmowy m.in. z muzykami The Police, Genesis, Pink Floyd, Dire Straits, a także archiwalne rozmowy z nieżyjącymi już artystami (m.in. Johnem Lennonem). Kilka odcinków zatytułowanych ”My Top Ten” to prezentacja dziesięciu utworów, które wywarły największy wpływ na życie artystyczne znanych muzyków. Audycja będzie emitowana do maja 2006 roku. Przewidziano jej promocję w prasie ("Gazeta Wyborcza"), Internecie (Gazeta.pl) i na citylightach AMS SA. Kreację i planowanie mediów firma przygotowała we własnym zakresie.

(KRZ, 11.10.2005)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.