Dział: PRASA

Dodano: Maj 06, 2010

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziennikarze ”Nowin” otrzymają pieniądze za nadgodziny i będą mieć krótsze dyżury

Dziennikarze ”Gazety Codziennej Nowiny” (Media Regionalne) otrzymają wynagrodzenie za godziny nadliczbowe i ponadwymiarowe. Nie będą też pracować na dyżurach po kilkanaście godzin na dobę.

Takie zapewnienia złożył na spotkaniu z załogą dziennika ”Nowiny” Robert Glinkowski, dyrektor zarządzający oddziału Mediów Regionalnych w Rzeszowie. To efekt kontroli, jaką w podkarpackim oddziale przeprowadziła Państwowa Inspekcja Pracy na wniosek Związku Zawodowego Dziennikarzy i Pracowników Mediów Regionalnych. Dziennikarze otrzymają wynagrodzenie za godziny nadliczbowe i ponadwymiarowe. Niektórzy z nich wyliczyli, że firma jest im winna z tego tytułu kilka tysięcy złotych. Od maja dyżury dziennikarskie w soboty, niedziele i święta będą trwały w ”Nowinach” po osiem godzin i za każdy taki dyżur dziennikarz otrzyma dzień wolny od pracy. - Inspekcja Pracy wskazała pewne obszary, które powinniśmy przeanalizować. W tych przypadkach, w których ustaliliśmy, że wynagrodzenie za nadgodziny należy się, będziemy je wypłacać. Wprowadzamy też nowy system dyżurów – mówi Robert Glinkowski. - Sprawdziły się nasze zastrzeżenia. Liczymy, że przepisy o czasie pracy nie będą już łamane – komentuje Wojciech Malicki, szef Związku Zawodowego Dziennikarzy i Pracowników Mediów Regionalnych.

(RH, 06.05.2010)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Maj 07, 2010

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W marcu dziennikom ogólnopolskim nadal spadała sprzedaż

Marzec był kolejnym miesiącem spadku sprzedaży dzienników ogólnopolskich.

Jak wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy o rozpowszechnianiu płatnym razem, najwięcej w stosunku do wyników z marca ub.r. straciły ”Gazeta Giełdy Parkiet” (Presspublica), ”Gazeta Wyborcza” (Agora SA) i ”Super Express” (Murator SA). Liderem zestawienia pozostaje ”Fakt” (Axel Springer Polska) – jego średnie rozpowszechnianie płatne razem wyniosło w marcu br. 443 390 egz., o 9,8 proc. mniej, niż w marcu ub.r. Na drugiej pozycji jest ”Gazeta Wyborcza” – 339 236 egz. (spadek o 14,7 proc.), a na trzeciej ”Super Express” – 172 664 egz. (spadek o 13,2 proc.). Kolejne miejsca zajmują: ”Rzeczpospolita” (Presspublica) – 141 602 egz. (spadek o 3,7 proc.), ”Dziennik Gazeta Prawna” (Infor Biznes) – 103 286 egz. (ukazuje się od 14 września ub.r. po połączeniu dwóch tytułów), ”Przegląd Sportowy” (Axel Springer Polska) – 51 097 egz. (spadek o 12,7 proc.), wychodząca dwa razy w tygodniu ”Gazeta Podatkowa” (Wydawnictwo Podatkowe Gofin) – 34 682 egz. (spadek o 5,8 proc.), również mający dwa wydania w tygodniu ”Futbol News” (SportLive24) – 20 968 egz. (na rynku od sierpnia ub.r.), ”Puls Biznesu” (Bonnier Business Polska) – 18 460 egz. (spadek o 3,3 proc.) i ”Parkiet Gazeta Giełdy” – 7 804 egz. (spadek o 20,6 proc.).

(SK, 07.05.2010)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.