Dział: RADIO

Dodano: Luty 25, 2010

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Związkowcy żądają przywrócenia Sosnowskiego na antenę ”Trójki”

Natychmiastowego przywrócenia Jerzego Sosnowskiego (prowadzącego m.in. ”Klub Trójki”) do pełnych praw dziennikarza żądają od zarządu Polskiego Radia członkowie Związku Zawodowego Dziennikarzy i Pracowników Programu III Polskiego Radia.

Na początku tygodnia w prowadzeniu audycji zawiesił Sosnowskiego dyrektor Trójki Jacek Sobala. Uznał, że jego wypowiedzi dla mediów, jako tymczasowego szefa związków w Trójce, godzą w dobre imię stacji i szkodzą jej wizerunkowi. Sosnowski krytykował Sobalę m.in. za zatrudnienie współpracowników, którym powierzył prowadzenie porannych i popołudniowych programów publicystycznych. ”Protestujemy przeciwko próbom zamknięcia ust dziennikarzom zatroskanym o los Polskiego Radia” -piszą związkowcy w oświadczeniu. Decyzję Sobali w sprawie Sosnowskiego uznali za dyskryminację z powodu działalności związkowej. Twierdzą, że pozbawienie możliwości prowadzenia programu ”oznacza w systemie honoracyjnym wynagrodzeń dotkliwą karę finansową i stanowi próbę podważenia autorytetu uznanego dziennikarza”. Według związkowców Sobala ”nie bierze pod uwagę, że Polskie Radio nie jest zwykłą firmą produkcyjną, ale dobrem publicznym o jasno określonej w prawie misji publicznej. Troska o miejsce pracy w naszym przypadku oznacza także troskę o jakość oferty programowej, w tym zwłaszcza o jakość organizowanej przez nasz program debaty publicznej" – uważają związkowcy. Wczoraj zarząd Polskiego Radia zapoznał się z listem Jacka Sobali, w którym informuje on o przyczynach zawieszenia Sosnowskiego. Zarząd zobowiązał Wojciecha Poczachowskiego, członka zarządu odpowiedzialnego za Trójkę, do odpowiedzi na list Sobali. Podkreślono, że Sobala jest odpowiedzialny za bieżące zarządzanie Trójką i kształtowanie jej programu, ma wsparcie zarządu, ale za efekty pracy będzie rozliczany.

(TOCH, PAP, 25.02.2010)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.