Dział: RADIO

Dodano: Grudzień 29, 2009

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sobala zastąpił Jethon na stanowisku dyrektora Trójki

Magdalena Jethon została dziś odwołana ze stanowiska dyrektor Programu III Polskiego Radia. Zastąpił ją Jacek Sobala.

– Zadzwonił do mnie Paweł Majcher (członek zarządu Polskiego Radia – przyp. red.) i poinformował, że zostałam odwołana. Nie podał mi żadnego powodu – mówi Jethon. – Od pana Majchera usłyszałam, że zarząd mnie ceni i ma nadzieje, że nadal będziemy współpracować. Ja także nadal chciałabym pracować w Trójce, z którą związana jestem od ponad 30 lat – opowiada. Jednocześnie dodaje: – Zostałam odwołana w momencie, kiedy rosła nam słuchalność, a zbiórka pieniędzy na rzecz Programu III odniosła sukces. Magdalena Jethon była dyrektorem programu III Polskiego Radia od końca lutego br. Wówczas zastąpiła Krzysztofa Skowrońskiego. Jethon z Polskim Radiem związana jest od 1977 roku, kiedy trafiła do Trójki. Pracowała w niej do 2006 roku. Odeszła po ostrym konflikcie ze Skowrońskim. Od 2007 roku była kierownikiem redakcji Radia Bis, a potem przez półtora roku szefową redakcji kultury, nauki i rozrywki Programu I. W styczniu z tego stanowiska odwołał ją ówczesny dyrektor Jedynki Wincenty Pipka. Jacek Sobala od maja 2007 roku do listopada ub.r. był szefem Programu I Polskiego Radia. Wcześniej kierował Radiem Bis (dziś Radio Euro). Pracował też w telewizji Puls, Radiu PiN i Tok FM.

(KOZ, 29.12.2009)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: RADIO

Dodano: Grudzień 30, 2009

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio Plus ma nową stronę i internetowe kanały muzyczne

Eurozet przejął domenę Radioplus.pl i uruchomił na niej nową stronę Radia Plus.

Dotychczas domena ta należała do Radia RDN Małopolska z Tarnowa, a Radio Plus korzystało z adresu Plusradio.pl. Jak dowiedzieliśmy się w tarnowskiej rozgłośni, domena Radioplus.pl została sprzedana Eurozetowi. Na stronie Radioplus.pl można znaleźć m.in. informacje o ramówce, zespole i audycjach sieci. Umieszczono na niej sześć internetowych kanałów muzycznych (m.in. Przeboje z młodości, Boska muzyka i Przeboje ostatniej dekady). Radio Plus to czwarta – po Radiu Zet, Planecie FM i Antyradiu – rozgłośnia Eurozetu, która uruchomiła kanały internetowe.

(KOZ, 30.12.2009)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.