Dział: RADIO

Dodano: Wrzesień 26, 2005

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Likwidator Radia Plus chce odszkodowania od franciszkanów

Dziś ksiądz Kazimierz Sowa, likwidator spółki Radio Plus SA i Spółki Producenckiej Plus (odpowiadały za zarządzanie siecią Radia Plus), wyśle przedsądowe wezwanie do natychmiastowej zapłaty ok. 500 tys. zł przez Prowincję Franciszkanów, właściciela spółki Nadawca (koncesjonariusz warszawskiego Radia Plus). Ks. Sowa rozważa także wystąpienie na drogę sądową - chce uzyskać od franciszkanów kolejne 10 mln zł odszkodowania za niezgodne z prawem zmiany w zarządzie.

W ubiegłym tygodniu zakon franciszkanów postanowił nie sprzedawać CR Mediom 100 proc. udziałów w Nadawcy. Wcześniej podpisał z nimi umowę warunkową o zbyciu spółki. Na jej mocy wiosną br. ks. Sowa, jako likwidator Radia Plus, podpisał dwie kolejne umowy z Nadawcą. W jednej znalazł się zapis, że jeśli dojdzie do porozumienia z CR Mediami, umorzone zostaną należności Nadawcy wobec Radia Plus (ok. 500 tys. zł). Druga umowa stanowi, że Radio Plus nie będzie się domagało odszkodowania za (według Plusa) niezgodną z prawem zmianę w zarządzie Nadawcy pod koniec 2004 roku. Franciszkanie dołączyli wtedy do zarządu jedną osobę kosztem przedstawiciela Radia Plus. W przypadku pierwszego żądania ks. Sowa domaga się natychmiastowej spłaty należności, co do drugiego zamierza wystąpić na drogę sądową. - Umowa się nie ziści, a ja muszę jako likwidator dbać o dobro spółki Radio Plus, dlatego będę domagał się pieniędzy, które nam się należą – mówi ks. Sowa. Ojciec Zdzisław Dzido, odpowiedzialny u franciszkanów za finanse, mówi tylko: - Nie boję się procesu. Jednak nie wydaje mi się, by ksiądz Sowa podjął takie kroki prawne. Wie, co mu za to grozi – mówi o. Dzido. Zapytany, co ma na myśli, odparł: - Proszę zapytać księdza Sowę. - Jestem zdumiony tą wypowiedzią. Nie chcę tego komentować. Dziwi straszenie mnie poprzez media – powiedział ks. Sowa. Przypomnijmy, że od ubiegłego czwartku na częstotliwości warszawskiego Radia Plus nadawany jest program produkowany przez Time – dom sprzedaży Radia Eska, należący do Zjednoczonych Przedsiębiorstw Rozrywkowych SA.

(MS, 26.09.2005)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: RADIO

Dodano: Wrzesień 27, 2005

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

RMF FM z odświeżoną stroną www

(fot. rmf.fm)

Wczoraj ruszył nowy serwis internetowy RMF FM. Zmieniona została oprawa graficzna.

Oprócz zmian graficznych przebudowano także układ stron informacyjnych. Poszczególne wiadomości zostały podzielone na kategorie tematyczne: Fakty z kraju, Fakty ze świata, Fakty kulturalne, Fakty ekonomiczne, Fakty sportowe oraz Kontrwywiad Kamila Durczoka. Nowy layout serwisu stacja RMF FM przygotowała we własnym zakresie.

(KRZ, 27.09.2005)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.