Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 15, 2005

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Lis w roli komentatora politycznego ”Wydarzeń”

Tomasz Lis: Zobaczymy, jak przyjmą to widzowie (fot. archiwum Polsat)

Tomasz Lis, członek zarządu ds. programowych telewizji Polsat, wystąpił wczoraj w ”Wydarzeniach” w roli komentatora politycznego. Zapowiada podawanie takich komentarzy w Polsacie podczas kampanii prezydenckiej.

Lis pojawił się w ”Wydarzeniach” tuż przed godz. 19, łączyła się z nim prowadząca serwis Hanna Smoktunowicz. Mówił m.in. o wczorajszej rezygnacji Włodzimierza Cimoszewicza z udziału w wyborach prezydenckich oraz skomentował, jaki to może mieć wpływ na wyniki wyborcze innych kandydatów. - Od 15 lat w żadnej telewizji dziennikarz w serwisie informacyjnym nie komentował bieżących wydarzeń politycznych. My jesteśmy pierwsi, zobaczymy, jak przyjmą to widzowie – mówił Tomasz Lis. Mówił od około 18.59 do mniej więcej 19.03. O godz. 19 ruszają ”Fakty” w TVN. Zapytaliśmy, czy porę wybrano specjalnie. - Tak wyszło z układu spiegla. Nie miało to nic wspólnego z godziną emisji "Faktów". Dopiero gdy skończyłem mówić, zorientowałem się, która to godzina – twierdzi Lis.

(MS, 15.09.2005)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 15, 2005

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Mecze Wisły Kraków jednak
w TVP 2

(fot. tvp.pl)

TVP pokaże jednak piłkarskie mecze Wisły Kraków z portugalskim klubem Vitoria Guimaraes w ramach Pucharu UEFA, choć jeszcze przedwczoraj w specjalnym komunikacie wyraziła żal, ”że kibice Wisły nie będą mogli obejrzeć zmagań swojej drużyny na ekranach telewizorów”.

Wczoraj stacja poinformowała, że negocjacje biura współpracy międzynarodowej handlu TVP w sprawie zakupu meczów zakończyły się sukcesem. Co takiego się stało w ciągu 24 godzin? – Po prostu się dogadaliśmy – wyjaśnia Robert Korzeniowski, szef sportu w TVP. Jak pisaliśmy we wtorkowym ”Presserwisie”, problemem w podpisaniu umowy była kwota, jakiej za transmisję meczu żądał portugalski klub. Według nieoficjalnych informacji TVP była gotowa zapłacić ok. 125 tys. zł, a Portugalczycy chcieli dwa razy tyle. – Spotkaliśmy się gdzieś pośrodku, choć to my pokryjemy koszt produkcji transmisji z Portugalii. Jako kibic cieszę się, jako szef firmy – nie za bardzo. Jednak gdzieś trzeba stracić, by zarobić gdzie indziej. Liczę, że Wisła awansuje i trafi na lepszego rywala, więc i za sprzedaż transmisji będzie można uzyskać atrakcyjniejszą kwotę – stwierdził Andrzej Placzyński, szef Sportfive (pośrednik w sprzedaży praw do transmisji). – Nie komentuję spraw finansowych. Cieszę się, że dla dobra kibiców pokażemy mecze – mówi Robert Korzeniowski. Transmisja pierwszego meczu, rozgrywanego w Portugalii, odbędzie się dziś w TVP 2 o godz. 21.10. Komentatorem został Dariusz Szpakowski. Rewanż przewidziano na 29 września.

(MS, 15.09.2005)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.