Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 10, 2009

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wojciech Filipiak otrzymał Złote Pióro od PKOl-u

Wojciech Filipiak, dziennikarz sportowy z Łodzi pracujący dla "Tygodnika Kibica" i "Sportu", został laureatem nagrody Złote Pióro przyznawanej przez Polski Komitet Olimpijski.

Filipiaka nagrodzono za dziennikarską rzetelność i wysoką kulturę słowa prezentowaną w publicystyce na aktualne tematy polskiego sportu. Dwa równorzędne wyróżnienia otrzymali: Jacek Korczak-Mleczko ("Trybuna") za "zadziorną publicystykę i nie unikanie w niej trudnych tematów oraz za wszechstronność dziennikarskich zainteresowań", oraz Tomasz Zimoch (Program I Polskiego Radia) za "atrakcyjne przybliżenie słuchaczom >>Lata z radiem 2008<< sylwetek wybitnych polskich sportowców oraz ciekawe wykorzystanie blogu internetowego jako publicystycznej formy przekazu". Małgorzata Ziemba z redakcji katowickiego "Sportu" otrzymała Nagrodę Młodych za interesującą publicystykę, ze szczególnym uwzględnieniem w niej problematyki dyscyplin zimowych oraz sportu kobiet. Nagrody przyznawane są co dwa lata przez jury powoływane przez Polski Komitet Olimpijski. W tym roku wręczano je za lata 2007-2008 podczas 10. Pikniku Olimpijskiego w Warszawie.

(PAP, 10.06.2009)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.