Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 10, 2009

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wojciech Filipiak otrzymał Złote Pióro od PKOl-u

Wojciech Filipiak, dziennikarz sportowy z Łodzi pracujący dla "Tygodnika Kibica" i "Sportu", został laureatem nagrody Złote Pióro przyznawanej przez Polski Komitet Olimpijski.

Filipiaka nagrodzono za dziennikarską rzetelność i wysoką kulturę słowa prezentowaną w publicystyce na aktualne tematy polskiego sportu. Dwa równorzędne wyróżnienia otrzymali: Jacek Korczak-Mleczko ("Trybuna") za "zadziorną publicystykę i nie unikanie w niej trudnych tematów oraz za wszechstronność dziennikarskich zainteresowań", oraz Tomasz Zimoch (Program I Polskiego Radia) za "atrakcyjne przybliżenie słuchaczom >>Lata z radiem 2008<< sylwetek wybitnych polskich sportowców oraz ciekawe wykorzystanie blogu internetowego jako publicystycznej formy przekazu". Małgorzata Ziemba z redakcji katowickiego "Sportu" otrzymała Nagrodę Młodych za interesującą publicystykę, ze szczególnym uwzględnieniem w niej problematyki dyscyplin zimowych oraz sportu kobiet. Nagrody przyznawane są co dwa lata przez jury powoływane przez Polski Komitet Olimpijski. W tym roku wręczano je za lata 2007-2008 podczas 10. Pikniku Olimpijskiego w Warszawie.

(PAP, 10.06.2009)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 11, 2009

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Grzędziński laureatem BZ WBK Press Foto 2009

Wojciech Grzędziński z agencji NAPOimages zdobył główną nagrodę – 15 tys. zł w piątej edycji konkursu BZ WBK Press Foto 2009, organizowanego przez Bank Zachodni WBK.

Nagrodzone Zdjęcie Roku, które powstało na zlecenie ”Dziennika”, przedstawia zrozpaczonego mężczyznę tulącego zwłoki swojego brata, zabitego podczas nalotu rosyjskiego lotnictwa na miasto Gori w Gruzji. W tym roku na konkurs wpłynęło około 6 tys. zdjęć od 325 autorów. Zdjęcia nagrodzono w sześciu kategoriach: Społeczeństwo, Portrety, Wydarzenia, Cywilizacja, Sport, Przyroda i środowisko naturalne. Nagradzano zdjęcia pojedyncze i fotoreportaże. Galeria --------------------- Kategoria Społeczeństwo - zdjęcie pojedyncze
Kategoria Społeczeństwo - fotoreportaż I. miejsce - Maciej Jeziorek, agencja Napo Images
II. miejsce - Anna Bedyńska, Gazeta Wyborcza
III. miejsce - Tomasz Tomaszewski, freelancer
Wyróżnienie - Adam Lach, Napo Images, Newsweek
Kategoria Cywilizacja - zdjęcie pojedyncze
Kategoria Cywilizacja - fotoreportaż I. miejsce - Paweł Łączny, freelancer
Więcje na : www.bzwbkpressfoto.pl --------------------------------------- Zobacz też: World Press Photo 2009 – galeria najlepszych zdjęć

(ŁK, 11.06.2009)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.