Dział: PRASA

Dodano: Luty 21, 2009

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Joanna Lichocka straciła pracę w ”Rzeczpospolitej”

Joanna Lichocka, publicystka działu Opinie ”Rzeczpospolitej” (Presspublica), nie zgodziła się na obniżkę pensji i otrzymała wypowiedzenie umowy o pracę.

- Otrzymałam propozycję obniżenia mojej pensji o ponad 20 procent. To było dla mnie nie do przyjęcia. Gdyby w grę wchodziła mniejsza kwota, negocjowałabym – mówi Lichocka. Dodała, że jeśli z powodu kryzysu wydawnictwo nie sprzedaje np. luksusowych samochodów kierownictwa, to nie widzi powodu, by ciąć pensje pracowników. Dziennikarka ma kilkumiesięczny okres wypowiedzenia. W całym wydawnictwie Presspublica trwają renegocjacje umów z pracownikami i współpracownikami. Zarząd polecił szefom wszystkich działów znaleźć oszczędności sięgające 6 proc. Przypomnijmy, że w styczniu br. Lichocka straciła prowadzenie programu ”Forum” w TVP Info.

(MG, 21.02.2009)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.