Dział: RADIO

Dodano: Październik 06, 2008

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Agora rozpoczyna scalanie newsroomów radiowego i internetowego

W miniony weekend redakcja Tok FM i centralny newsroom Grupy Radiowej Agory przeniosły się do nowej siedziby.

Radio dzieli teraz pomieszczenia z newsroomem portalu Gazeta.pl. Do tej pory siedziba radia mieściła się przy ul. Czerskiej 14 w Warszawie. Teraz redakcja i studio Tok FM, a także newsroom przygotowujący serwisy informacyjne dla wszystkich stacji radiowych Agory, przeniosły się do głównej siedziby koncernu przy ul. Czerskiej 8/10. Zajmują dawne pomieszczenia nieistniejącego już dziennika ”Nowy Dzień”. Znajdują się tam studia dla dwóch sieci muzycznych – Złote Przeboje i Roxy FM (przeprowadziły się już wcześniej), studio Tok FM oraz newsroom dla dziennikarzy radiowych i internetowych. Do głównej siedziby przeniosła się też cała administracja grupy radiowej. Od dziś rozpoczyna się wdrażanie współpracy między dwoma newsroomami. Docelowo dziennikarze mają przygotowywać materiały zarówno dla Gazeta.pl, jak i na antenę radiową.

(KRZ, 06.10.2008)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: RADIO

Dodano: Październik 06, 2008

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Solorz-Żak rozważa wykupienie udziałów Prokomu w Radiu PiN

Powiązana z Zygmuntem Solorzem-Żakiem spółka Teleaudio, większościowy udziałowiec Radia PiN, może wykupić udziały tej stacji należące do Prokom Investments SA, stając się jedynym właścicielem rozgłośni.

To już kolejna wersja zmian, jakie miałyby zajść w strukturze własnościowej Radia PiN. Wcześniej mowa była o wycofaniu się z tej inwestycji zarówno spółki Teleaudio, jak i Prokomu. – Jeśli Prokom będzie chciał sprzedać swoje udziały, na pewno skorzystamy z prawa pierwokupu – zapowiada Zygmunt Solorz-Żak. – Chcemy rozwijać tę stację, ma ona potencjał – dodaje. Na początku września Wiesław Walendziak, wiceprezes Prokom Investments, potwierdził, że są prowadzone rozmowy na temat sprzedaży udziałów w Radiu PiN, ale podkreślał, że nie zapadła jeszcze ostateczna decyzja. Teleaudio kupiło 51 proc. udziałów w Radiu PiN w ub.r. (pozostałe 49 proc. ma Prokom). Według nieoficjalnych informacji kupnem stacji były wówczas zainteresowane też m.in. Broker FM SA, ITI i Agora SA. Radio PiN jest stacją skierowaną do biznesmenów, nadaje w Warszawie i Łodzi. Ubiega się o częstotliwości w Poznaniu, Elblągu, Częstochowie i Kielcach.

(KRZ, 06.10.2008)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.