Dział: INTERNET

Dodano: Sierpień 17, 2008

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ponad pięć tysięcy publikacji o wojnie w Gruzji pojawiło się w polskim Internecie

Polskie portale internetowe poświęcają konfliktowi rosyjsko-gruzińskiemu proporcjonalnie więcej uwagi niż obcojęzyczne media w Internecie – wynika z raportu NewsPoint.

W dniach 4-13 sierpnia br. w polskich serwisach internetowych napisano o Gruzji 5068 razy. Najwięcej publikacji pojawiło się w Internecie w dniu, w którym podano, że prezydent RP Lech Kaczyński wybiera się w rejon konfliktu. Zagraniczne serwisy internetowe poświęcają konfliktowi znacznie mniej uwagi niż media internetowe w Polsce. W analizowanym okresie w portalach anglojęzycznych pojawiło się tylko dwa razy więcej publikacji (10 478) niż w samych polskich portalach. Badaniem objęto 1 700 polskich i 9 000 zagranicznych serwisów internetowych, z których wybrano wiadomości w języku angielskim. Raport przygotowano przy wykorzystaniu usługi monitorowania Internetu NewsPoint.

(KOZ, 17.08.2008)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.