Dział: PRASA

Dodano: Luty 20, 2008

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Resort kultury: zmiany w finansowaniu czasopism

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w najbliższych miesiącach wprowadzi zmiany w sposobie przyznawania środków na dofinansowanie czasopism.

Decyzja związana jest z artykułem w magazynie ”Nigdy więcej”, zarzucającym Ministerstwu Kultury ”finansowanie neofaszystowskich publikacji”. Chodzi o wsparcie przez ministerstwo finansowania czasopisma ”Templum Novum” wydawanego przez Agencję Wydawniczo-Reklamową Arte z Białej Podlaskiej. Rzeczniczka Ministerstwa Iwona Radziszewska poinformowała, że w lutym ub.r. kierownictwo resortu zatwierdziło przyznanie jednorazowej dotacji temu pismu w wysokości 10 tys. zł. ”Minister kultury Bogdan Zdrojewski zlecił sprawdzenie, jak rozdzielane są środki oraz kto je dostaje. Minister zapowiada również zmiany, które będą obejmowały: nazwy programów, kryteria przyznawania środków, terminy zgłaszania wniosków. W niektórych wypadkach minister zamierza prosić o dodatkowe opinie uznane autorytety (m.in. historyków, literaturoznawców), aby radykalnie ograniczyć ryzyko błędu” - zapowiedziała Radziszewska.

(PAP, AK, 20.02.2008)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.