Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 20, 2007

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Biała Kobra dla Jacka Bławuta i telewizji HBO

Grand Prix XVII Festiwalu Mediów "Człowiek w Zagrożeniu" organizowanego w Łodzi - statuetkę Białej Kobry i czek na 15 tys. zł zdobył Jacek Bławut za film dokumentalny "Wojownik", wyprodukowany przez telewizję HBO Polska.

Film Bławuta opowiada historię Marka Piotrowskiego, byłego mistrza świata w kick boxingu, który z powodu choroby musiał zrezygnować ze sportu. Zdaniem jury, któremu przewodniczył dokumentalista i reportażysta Mirosław Dembiński, produkcja HBO nagrodzona została nie tylko za reżyserię, ale też za postawę głównego bohatera, który zmaga się z przeciwnościami losu jak prawdziwy wojownik. Dla Jacka Bławuta to już trzecia Biała Kobra - w 1991 roku otrzymał ją za film "Nienormalni", a w roku 2005 za "Szczura w koronie". W kategorii twórczość radiowa zwyciężył reportaż "Studnia", zrealizowany przez Katarzynę Michalak z Polskiego Radia Lublin (autorka otrzymała czek na 3 tys. zł). W konkursie wzięło udział 36 filmów i 14 reportaży radiowych. Ponadto poza konkursem zaprezentowane zostały 24 filmy. Ogólnopolski Festiwal Mediów "Człowiek w Zagrożeniu" odbywa się w Łodzi od 1990 roku.

(KC, 20.11.2007)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 21, 2007

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Emmy Award dla "Magicznego drzewa" Andrzeja Maleszki

Serial "Magiczne drzewo" Andrzeja Maleszki dostał międzynarodową nagrodę Emmy w kategorii programów dla dzieci i młodzieży.

Polska produkcja po raz pierwszy otrzymała tę prestiżową nagrodę nazywaną telewizyjnym Oscarem. Wręczono ją na gali 35. Międzynarodowych Nagród Emmy w Nowym Jorku (przyznawano nagrody programom telewizyjnym spoza USA). ”Magiczne drzewo” poznańskiego reżysera Andrzeja Maleszki wyprodukowała Telewizja Polska SA. Siedmioodcinkowy serial powstawał w latach 2003-2006. Jest to fantastyczno-przygodowa historia osnuta wokół wątku magicznego dębu, z którego po ścięciu zostają wykonane setki różnych przedmiotów posiadających wyjątkowe właściwości. Serial został sprzedany wielu zagranicznym telewizjom, otrzymał już 20 międzynarodowych nagród. Dziewięć lat temu do Emmy był nominowany inny film Andrzeja Maleszki - "Telejulia". W tym roku do międzynarodowej Emmy nominowano łącznie 38 produkcji z 16 krajów. Najwięcej nagród zebrały produkcje brytyjskie.

(PAP, RUT, 21.11.2007)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.