Dział: PRASA

Dodano: Październik 17, 2012

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polskapresse negocjuje przejęcie Mediów Regionalnych

Do końca br. Media Regionalne mogą zostać sprzedane Grupie Wydawniczej Polskapresse. Prowadzone są zaawansowane negocjacje w tej sprawie – dowiedział się nieoficjalnie "Presserwis".

Brytyjski fundusz inwestycyjny Mecom, właściciel Mediów Regionalnych, od dawna nosi się z zamiarem sprzedaży swoich aktywów w Polsce. Ostatnio oficjalnie zakomunikował to we wrześniu br. podczas zjazdu przedstawicieli Europejskiej Rady Zakładowej Mecom Europe w Aarhus w Danii. - Keith Allen, dyrektor ds. operacyjnych Grupy Mecom, powiedział nam wówczas, że Media Regionalne zostaną sprzedane nowemu inwestorowi do końca października tego roku – mówi jedna z polskich przedstawicielek Rady Zakładowej Mecomu. Na razie nie zanosi się na to, by zapowiadany termin sprzedaży został dotrzymany. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika jednak, że Mecom prowadzi zaawansowane rozmowy z Polskapresse w sprawie sprzedaży MR. – Polskapresse to jedyny inwestor chętny do zakupu całych Mediów Regionalnych. Łatwiej jest tworzyć pakiety reklamowe samemu niż razem z konkurencyjną spółką wydającą pozostałe regionalne dzienniki - uważa jeden z inwestorów branżowych, zainteresowany kupnem części aktywów Mediów Regionalnych (do grupy należą dzienniki regionalne, tygodniki lokalne, serwisy internetowe, radio, drukarnie). Według jego informacji transakcja z Polskapresse zostanie sfinalizowana do końca roku.
Wiesław Podkański, honorowy prezes Ringier Axel Springer Polska, nie zdziwiłby się, gdyby Media Regionalne przejęła Polskapresse. - Scentralizowana prasa staje się ciekawszym partnerem dla reklamodawców. Rynek prasy regionalnej nie jest jednak łatwy. Znalazł się w nożycach między dziennikami ogólnopolskimi i prasą lokalną, która skutecznie walczy o czytelników – mówi Podkański. - Polskapresse ma know-how na temat wydawania, dystrybucji i prenumeraty regionalnych dzienników. Tej wiedzy nie posiadają inni potencjalni inwestorzy – dodaje Zbigniew Benbenek, szef rady nadzorczej ZPR SA (właściciel Muratora SA).
Łukasz Szurmiński, medioznawca z Uniwersytetu Warszawskiego, sądzi, że Mecomowi może bardziej zależeć na sprzedaży Mediów Regionalnych niż Polskapresse na ich kupnie. – Mecom prowadzi wiele innych działalności oprócz wydawniczej i mógł uznać, że kondycja polskiej prasy jest zbyt słaba, by w nią inwestować – komentuje Szurmiński.
Joanna Pilcicka, prezes Mediów Regionalnych, odmawia komentarza na temat sprzedaży grupy. Magdalena Chudzikiewicz, rzeczniczka Polskapresse, też nie chce się na ten temat wypowiadać. – Nie mamy nic w tej sprawie do powiedzenia – ucina. (MW)

(17.10.2012)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.