Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Luty 21, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polskie Radio wysysa dziennikarzy z rozgłośni komercyjnych. Powroty po latach

Wydłuża się lista dziennikarzy komercyjnych mediów, których ściągają do siebie ogólnopolskie i regionalne rozgłośnie Polskiego Radia (fot. PAP/Leszek Szymański)

W Polskim Radiu brakuje osób, które mogłyby zastąpić zwalnianych propagandystów. Zatrudniani są więc dziennikarze z mediów komercyjnych. Niektórzy po latach wracają do publicznego nadawcy.

Wydłuża się lista dziennikarzy komercyjnych mediów, których ściągają do siebie ogólnopolskie i regionalne rozgłośnie Polskiego Radia. Trafiają na najwyższe, kierownicze stanowiska, ale publiczny nadawca ściąga też reporterów. Prezentujemy listę niedawnych transferów.

Czytaj też: Radio 357 i ZAiKS spierają się o wysokość tantiem. Sprawa skończy się w sądzie?

  • Juliusz Kaszyński – z TVN na wiceprezesa Polskiego Radia

Od 2004 roku był dziennikarzem TVN i TVN24. Wcześniej już pracował w Polskim Radiu jako reporter i wydawca.

  • Jacek Czarnecki – z Radia Zet na zastępcę dyrektora Programu I Polskiego Radia

Pracę w mediach zaczął w 1992 roku jako paryski korespondent Radia Zet. Później pracował w m.in. warszawskim Radiu Kolor i Trójce. W 2000 roku ponownie dołączył do zespołu Zetki. Relacjonował konflikty m.in. w Jugosławii, Bośni, Rwandzie, Kosowie, Libanie, Afganistanie i Iraku. Od wielu lat był reporterem sejmowym Radia Zet.

  • Arkadiusz Jastrzębski – z Wirtualnej Polski na wicedyrektora IAR

Jako wicedyrektor Informacyjnej Agencji Radiowej odpowiada za serwis Polskieradio24.pl. W przeszłości związany był z mediami publicznymi – Radiem Koszalin i radiową Trójką. Pracę w mediach zaczynał w 1991 roku w „Głosie Pomorza”. Ostatnio był dziennikarzem portalu WP.pl.

  • Małgorzata Żochowska – z Radia Zet do Polskiego Radia 24

Jej zadaniem w Polskim Radiu 24 ma być prowadzenie programów publicystycznych. W Radiu Zet była redaktorką wydań.

Czytaj też: Z anteny Polskiego Radia RDC znikają Michał Kolanko, Antoni Trzmiel i Łukasz Adamski

  • Agnieszka Szydłowska z Newonce.radio na dyrektorkę Programu III Polskiego Radia

Od 18 stycznia kieruje Programem III Polskiego Radia. Przez 17 lat była dziennikarką radiowej Trójki. Zdecydowała się odejść w maju 2020 roku po tym, jak ówczesna dyrekcja Trójki unieważniła głosowanie "Listy przebojów Trójki" i publicznie zarzuciła Markowi Niedźwieckiemu manipulację przy liczeniu głosów. We wrześniu 2020 dołączyła do zespołu Newonce.radia.

  • Michał Nogaś – z Radia Nowy Świat na wicedyrektora Programu III Polskiego Radia

9 lutego został wicedyrektorem Programu III. Jesienią 2016 roku odszedł z radiowej Trójki, po 16 latach pracy. Pracował w serwisach Agory i Radiu Nowy Świat.

  • Grzegorz Jakubowski – z "Gazety Finansowej" na likwidatora RDC

Nowy likwidator Radia dla Ciebie Grzegorz Jakubowski od 2014 roku pracował w spółce Federal Media Company, wydającej "Gazetę Finansową". Był dziennikarzem "GF" i wydawcą programów wideo. Wcześniej związany był m.in. z News 24, "Najwyższym Czasem" i "Uważam Rze".

  • Sebastian Wierciak – z Tok FM na redaktora naczelnego Radia Szczecin

Nowy naczelny Radia Szczecin przez 19 lat pracował w Grupie Radiowej Agory, gdzie od 2007 roku był reporterem Tok FM w Szczecinie. W ostatnich latach przygotowywał i przedstawiał ogólnopolskie serwisy informacyjne w stacjach muzycznych Grupy Radiowej Agory.

Czytaj też: Polskie Radio wypowiada umowy Instytutowi Pamięci Narodowej oraz Instytutowi Dziedzictwa Myśli Narodowej

  • Małgorzata Błażewicz – z Radia Eska Łódź na serwisantkę Radia Łódź

Od połowy lutego współpracuje z newsroomem Radia Łódź i czyta serwisy informacyjne. W Eska Łódź była wydawczynią serwisów informacyjnych, serwisantką, a w 2014 roku zaczęła współprowadzić program "Wrzuć na luz z Eską Łódź". W 2022 roku w wyniku reorganizacji anteny i likwidacji programu została zwolniona z Radia Eska Łódź.

  • Joanna Gergont – z Radia Ostrowiec na redaktorkę naczelną Radia Kielce

Wraca na stanowisko redaktorki naczelnej Radia Kielce, którą była już w latach 2022-2016. Ostatnio była naczelną Radia Ostrowiec.

  • Adam Górczewski – z PR na korespondenta Polskiego Radia w Berlinie

Nowy korespondent Polskiego Radia w Berlinie przez 14 lat był dziennikarzem RMF FM – pracował jako poznański reporter stacji. Był też jej korespondentem w Berlinie. Z rozgłośni odszedł z końcem 2017 roku i zajął się public relations. Zanim trafił do RMF FM, pracował w TVN, TV Puls i TVP Poznań.

  • Katarzyna Borowiecka – z Radia 357 do radiowej Trójki

Borowiecka odeszła z Trójki w 2020 roku. Trafiła do niej w 2007 roku dzięki programowi "Grasz o staż". Kierowała redakcją publicystyki. Miała audycję "ABC popkultury" i była jedną z prowadzących "Klub Trójki".

Czytaj też: Maciej Świrski zakończył postępowanie w sprawie Radia Szczecin i TVP Info. Kar nie będzie

(MAK, 21.02.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.