Serwis o mediach i reklamie

O nas Pressletter

Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 12, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Komisja zakonna zbada medialne komentarze o. Pawła Gużyńskiego

O. Paweł Gużyński udziela się w mediach tradycyjnych i społecznościowych (screen z YouTube.com/MaskacjuszTV)

Dominikanie powołali komisję, która przeanalizuje medialne wypowiedzi o. Pawła Gużyńskiego. Jednym z powodów mają być słowa, które zakonnik wypowiedział w wywiadzie dla portalu Gazeta.pl.

"Z dużą troską przyglądam się licznym reakcjom, które wywołał swoimi publicznymi wypowiedziami o. Paweł Gużyński. Otrzymałem też wiele próśb apelujących o zakazanie mu publicznych wypowiedzi" - napisał w oświadczeniu o. Paweł Kozacki, przełożony dominikanów. W oświadczeniu zamieszczonym na stronie dominikanie.pl czytamy: "Dlatego, w celu wyjaśnienia sprawy, podjąłem stosowne kroki, wszczynając procedury przewidziane w prawie kanonicznym i zakonnym. Procedura ta polega na zbadaniu publicznych wypowiedzi zakonnika przez specjalną komisję, w dialogu z zainteresowanym i jego oskarżycielami. Po zakończeniu prac komisji podejmę stosowne decyzje".

O. Gużyński naraził się m.in. wywiadem, jakiego udzielił portalowi Gazeta.pl (Agora). Rozmowa z dominikaninem, którą przeprowadził Jacek Gądek, ukazała się 29 sierpnia br. pod tytułem "»Biskupi zaangażowali się po stronie PiS. Teraz budzą się z ręką w nocniku«. Dominikanin oskarża". Dominikanin wyraził w rozmowie swoje zdanie na temat zaostrzenia prawa antyaborcyjnego. "W tej materii wciąż pozostajemy w stanie wojny ideologicznej, która uniemożliwia rzetelną dyskusję. Dlatego jestem przeciwny jakimkolwiek zmianom w obecnym porządku prawnym. Uzgodnienie wzajemnych odniesień etyki, prawa, polityki i życia społecznego w kwestii aborcji nie powinno być przedmiotem niekończącego się targu pomiędzy zwolennikami i przeciwnikami prawa do aborcji" - powiedział w wywiadzie.

Powołanie komisji to również efekt listu otwartego, jaki wystosował do prowincjała o. Andrzej Potocki. Napisał on: "Z rosnącym niepokojem obserwuję od lat medialną aktywność naszego Współbrata o. Pawła Gużyńskiego. Gorszące bywają jego wypowiedzi kontestujące opinie i działania Episkopatu Polski, wypowiedzi obraźliwe wobec wielu Księży Biskupów, zarzuty tępoty u ludzi Kościoła".

O. Paweł Gużyński jest aktywny w mediach społecznościowych. Na Facebooku - w odpowiedzi na oświadczenie o powołaniu komisji w jego sprawie - napisał "Praesumptio boni viri. Proszę pamiętać, że badanie to nie wyrok".

(JOK, 12.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 13, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Bauer zwalnia zespół miesięcznika ”PC Format”

Wydawnictwo Bauer zamyka warszawską redakcję miesięcznika komputerowego ”PC Format” i rozstaje się z naczelnym tytułu Markiem Konderskim redaktorem naczelnym - poinformował serwis Wirtualnemedia.pl.

Według serwisu, redakcja ”PC Format” zostanie przeniesiona do Wrocławia i wspólnie z zespołem ”CD Action” utworzy redakcję magazynów komputerowych. Pracę traci cały warszawski zespół ”PC Format”, ale mają oni otrzymać propozycję zatrudnienia we Wrocławiu.

Z "PC Format" żegna się również redaktor naczelny Marek Konderski, który kierował miesięcznikiem od grudnia 2009 roku. Wcześniej był naczelnym wydawanego również przez Bauera miesięcznika komputerowego ”Next”.

Press

(KOZ, 13.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo