Serwis o mediach i reklamie

O nas Pressletter

Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Sierpień 16, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio Zet ma nowe logo. Kreację przygotowało studio UVMW

Nowe logo Radia Zet. Kreację przygotowało studio UVMW

W nowej odsłonie logotypu pozostawiono charakterystyczną ręczną pisownię nazwy "Zet". Głównym kolorem wykorzystywanym w komunikacji marketingowej nadal będzie czerwień, która jest historycznie kojarzona z marką.

- Celem wprowadzanych zmian jest unowocześnienie i uproszczenie identyfikacji wizualnej marki Radio ZET, a tym samym zwiększenie jej czytelności - tłumaczy Agnieszka Szozda, dyrektor marketingu Grupy Eurozet. - Połączyliśmy dotychczasową tradycję systemu graficznego z obecnymi trendami w marketingu, nadając mu formę, która zwiększa elastyczność i możliwości komunikacyjne marki - dodaje.

Kreację przygotowało studio UVMW. - Ewolucyjny charakter zmian w logo i systemie graficznym oparliśmy o wnioski wynikające z analizy historii identyfikacji marki. Efektem naszej pracy jest nowy znak, który wykorzystuje dobre rozwiązania graficzne starszych logotypów. Widoczną zmianą w systemie jest przemiana łezki w nową formę graficzną - mówi Robert Mendel Creative Director studia UVMW.

(CP, 16.08.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: telewizja

Dział: RADIO

Dodano: Sierpień 17, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ponad 31 tys zł miesięcznie dla prezesa Polskiego Radia. Poznaliśmy płace też na innych stanowiskach

W zarządzie Polskiego Radia w 2016 roku zarabiało się powyżej 30 tys. zł brutto – wynika ze sprawozdania finansowego spółki złożonego w Krajowym Rejestrze Sądowym. Znamy też zarobki na innych stanowiskach.

Ze sprawozdania wynika, że średnie wynagrodzenie dyrektora-redaktora naczelnego wyniosło 17,9 tys. zł (wszystkie stawki brutto), a jego zastępcy – 13,9 tys. zł. Komentator otrzymywał 9 tys. zł, kierownik redakcji – 9,8 tys. zł, zastępca kierownika redakcji – 8,6 tys. zł, redaktor/wydawca – 8,9 tys. zł, publicysta – 7,8 tys. zł. Prezes zarządu Polskiego Radia zarabiał miesięczne średnio 31,9 tys. zł, a członek zarządu - 30,1 tys. zł. Rzecznik prasowy dostawał 11,9 tys. zł.

W Polskim Radiu na koniec ub.r. było 1165,90 etatów, z czego 381,25 etatów dziennikarzy.
Całkowite przychody Polskiego Radia w ub.r. wyniosły 288,97 mln zł (wzrost o 0,4 proc. w porównaniu z 2015 rokiem), z czego 185,89 mln zł stanowiły wpływy z abonamentu (o 3 proc. więcej, niż rok wcześniej), a 57,4 mln zł przychody ze sprzedaży agencji reklamy (o 3,7 proc. więcej). Spółka wypracowała 2,47 mln zł zysku netto.

WYJAŚNIENIE
19 sierpnia br. otrzymaliśmy prośbę o sprostowanie od Barbary Stanisławczyk-Żyła i Jerzego Kłosińskiego, odpowiednio byłej prezes Polskiego Radia i byłego członka zarządu. Wnioskujący zarzucają redakcji Press.pl publikację nieprawdziwej informacji o zarobkach na pełnionych przez nich stanowiskach.
Tymczasem Polskie Radio samo podało do KRS kwoty dla poszczególnych stanowisk w sprawozdaniu finansowym za 2016 r. Wyniosły one brutto:
1. Prezes Zarządu - 31 963,12 zł
2. Członek Zarządu - 30 131,32 zł

Podane wyliczenia średniej miesięcznej płacy brutto zostały obliczone "zgodnie z metodologią GUS, tj. łącznie z nagrodami jubileuszowymi i odprawami emerytalnymi oraz ze zdjęciem ze średniego zatrudnienia osób przebywających na urlopach bezpłatnych (powyżej 14 dni), urlopach wychowawczych i świadczeniach rehabilitacyjnych oraz osób, które powyżej 14 dni nieprzerwanie w danym miesiącu otrzymywały zasiłki chorobowe, macierzyńskie, rodzicielskie i opiekuńcze". (cytat z danych do KRS)

Na stanowisku Prezesa Zarządu średnia miesięczna płaca brutto "zawiera wypłatę ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy prezesowi Zarządu, z którym w styczniu 2016 r. rozwiązano umowę o pracę". (cytat z danych do KRS)
Na stanowisku Członka Zarządu średnia miesięczna płaca brutto "zawiera wypłatę ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy członkom Zarządu, z którymi w styczniu 2016 r. rozwiązano umowy o pracę w styczniu i lutym 2016 r." (cytat z danych do KRS)

(KOZ, 17.08.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo