Serwis o mediach i reklamie

O nas Pressletter

Temat: media narodowe

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 15, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Wiadomości" Jarosława Olechowskiego mają być bliżej problemów zwykłych Polaków

Pierwszy "live" Jarosława Olechowskiego nadawany był ze Smoleńska (screen z Youtube)

Klaudiusz Pobudzin, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, zdradza, że "Wiadomości" pod kierownictwem Jarosława Olechowskiego mają być bliżej problemów zwykłych Polaków.
 

W rozmowie z "Presserwisem" i Press.pl Klaudiusz Pobudzin przyznał, że bardzo liczy na udaną współpracę z Jarosławem Olechowskim, który właśnie zaczął pełnić obowiązki szefa redakcji "Wiadomości". - Pracowaliśmy razem jako reporterzy, to bardzo doświadczony dziennikarz, który zna telewizję - mówi o Olechowskim Pobudzin.

Program informacyjny Jedynki ma wkrótce się zmienić. Nie będą to jednak zmiany rewolucyjne - Pobudzin zdradza, że chce, by pod kierownictwem Olechowskiego dziennikarze "Wiadomości" znaleźli się bliżej spraw, którymi żyją zwykli Polacy. Reporterzy mają częściej firmować swoje materiały poprzez pokazywanie się na wizji.

Jarosław Olechowski, który dotychczas był wydawcą "Wiadomości", nie był pierwszym wyborem. Pierwotnie redakcją programu informacyjnego miał kierować Grzegorz Pawelczyk, wicedyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Pawelczyk objął zarząd nad redakcją zaraz po tym, jak Paczuska została odesłana na urlop, ale zrezygnował z funkcji.

Marzenę Paczuską na urlop wysłano w pospiechu. - Nagle 4 sierpnia pojawił się ktoś z kadr i wręczył jej papier. Zaczęliśmy zastanawiać się, czy to nie przymusowy wypoczynek przed wypowiedzeniem - mówi informator "Presserwisu", który pracuje w budynku przy placu Powstańców Warszawy. Jej przyszłość nadal wydaje się niepewna, chociaż media już donoszą, że Paczuska ma otrzymać propozycję awansu od prezesa TVP Jacka Kurskiego. Zdaniem innego informatora "Presserwisu", który w przeszłości współpracował z Paczuską, urlopowana szefowa "Wiadomości" może być zbyt dumna, by skorzystać z propozycji szefa telewizji. (TAD, JM)

(TAD, JM, 15.08.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: media narodowe

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 16, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Drugi sezon serialu "Ucho Prezesa" od 7 września w Showmaksie

(fot. Screen z Youtube)

7 września br. Showmax rozpocznie emisję drugiego sezonu serialu "Ucho Prezesa" - informuje Magdalena Marzec, communications & social media manager w Showmaksie. 

Press

Jak już informowaliśmy, odcinki serialu będą się pojawiać premierowo w Showmaksie w każdy czwartek, a od kolejnego poniedziałku będzie je można oglądać na YouTube. Ponadto przygotowano dwa odcinki specjalne. "Nowogrodzka przestanie świecić pustkami już 7 września. Do Showmax powróci z urlopu Prezes, a jego świta już ustawia się w kolejce do gabinetu" - pisze Magdalena Marzec. Z nieoficjalnych informacji "Presserwisu" wynika, że w drugiej serii powstanie 12 odcinków "Ucha Prezesa", każdy będzie trwał 12-15 minut.

Na YouTube 30 filmów (odcinków serialu i trailerów) opublikowanych dotychczas na kanale Ucho Prezesa ma 388 111 tys. subskrybentów i 109 002 207 odsłon (dane z 11 sierpnia br.).

(EMKA, 16.08.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo