Serwis o mediach i reklamie

O nas Pressletter

Temat: internet

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Maj 10, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

23 maja rozpocznie się European VR Congress w Warszawie

(fot. materiały prasowe)

23 i 24 maja w Centrum Nauki Kopernik odbędzie się druga edycja European VR Congress, międzynarodową arenę wymiany eksperckiej wiedzy na temat wirtualnej rzeczywistości.

Podczas wydarzenia goście będą mieli możliwość wymiany wiedzy oraz doświadczeń związanych z VR, obejrzeć prezentację sprzętu do produkcji w wirtualnej rzeczywistości, spotkać potencjalnych partnerów i nawiązania relacji biznesowych.

Na konferencji wystąpią m.in. Joe Robbins, który opowie o wykorzystaniu wirtualnej rzeczywistości w firmie Unity Technologies, Artur Kurasiński, który powie jak i po co badać produkcje wideo 360 st. oraz Maciej Piwowarczyk, który pokaże, jak VR jest w stanie przełamywać stereotypy i jak dzięki niemu prowadzić kampanię społeczną

Wiosenna edycja kongresu będzie miała większą strefę wystawienniczą VR Expo, z wydzieloną strefą dla start-upów. Pierwsza edycja European VR Congress odbyła się w listopadzie ub.r., uczestniczyło w nim ponad pół tysiąca osób.


(JM, 10.05.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY

Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Maj 17, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

European VR Congress 2017 zamieni Warszawę w stolicę wirtualnej rzeczywistości

European VR Congress to największe w Polsce wydarzenie poświęcone technologii wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Pierwsza edycja zgromadziła w Warszawie ponad 500 entuzjastów VR.

W tym roku oferta oprócz konferencji i strefy Expo będzie wzbogacona o część poświęconą najmłodszym firmom - Startup Zone, praktyczne warsztaty oraz Business Dating - cykl spotkań młodych twórców z inwestorami.

Wśród gości konferencji będą zagraniczni twórcy wirtualnej rzeczywistości m.in. Joe Robins, który opowie o nowych, ekscytujących projektach związanych z wirtualną, rozszerzoną i mieszaną rzeczywistością, nad którymi pracuje firma Unity Technologies. Anton Skiter - dyrektor kreatywny w Interactive Lab pokaże czego można się nauczyć projektując krótkie doświadczenia w VR. Projektant gier i programista Daniel Kihlgren Kalander wytłumaczy jak to się stało, że studio VR z deweloperami o bardzo zróżnicowanym doświadczeniu stworzyło grę VR "SVRVIVE: The Deus Helix" w zaledwie 6 miesięcy, a przedstawiciel VRARA Steve Dan opowie o tym, co w przyszłości czeka technologię VR.

Uczestnicy VR Congress dowiedzą się również jakie zastosowanie może mieć VR w medycynie. Marcin Czub z Uniwersytetu Wrocławskiego wytłumaczy jak VR może pomóc w uśmierzaniu bólu krótkotrwałego oraz przewlekłego. Ralf Saykiewicz i Michał Kierepka - twórcy aplikacji MedApp opowiedzą natomiast o tym, jak najnowsze osiągnięcia z zakresu telemedycyny, VR i AI pomogą w przyszłości ratować ludzkie życie.

European VR Congress to także strefa Expo, w której będzie można przetestować najciekawsze produkcje VR / AR-owe i porozmawiać z ich twórcami. Zaprezentują się m.in. EvryPlace, VR Global, PictureWork, Workroom Group, 11th Dimension i Digital Wanderer.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie vrcongress.pl.

(17.05.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo