Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 05, 2016

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Serwisy internetowe wysyłają korespondentów na wybory w USA

Specjalna sekcja w Interii poświęcona wyborom w USA

Onet, Interia, a nawet 24tp.pl wysyłają korespondentów do USA do obsługi wyborów prezydenckich.

Grupa Onet-RASP będzie miała w USA na wybory prezydenckie pięciu korespondentów. Od 30 października jest tam reporter multimedialny Onetu Jonasz Jasnorzewski, od poniedziałku 7 listopada relacje będą przygotowywać też Bartosz Węglarczyk i Andrzej Gajcy z Onetu oraz Renata Kim i Piotr Milewski z "Newsweek Polska". Również od poniedziałku na stronie głównej Onetu rusza specjalna sekcja z materiałami wideo i tekstami o wyborach. Onet ma relacjonować m.in. z Waszyngtonu, Nowego Jorku, Karoliny Północnej i Południowej, Florydy, Nevady i Teksasu. Nocą z 8 na 9 listopada, czytelnicy Onetu znajdą na stronie głównej również komentarze i materiały CNN, z który współpracuje Grupa. 9 listopada o godzinie 6 rozpocznie się specjalne, trzygodzinne, wydanie „Onet Rano.Ameryka”, które poprowadzą Jarosław Kuźniar i Tomasz Lis. W trakcie programu  zaplanowano łączenia na żywo z Bartoszem Węglarczykiem (Las Vegas), Andrzejem Gajcym (Waszyngton), Piotrem Milewskim (Nowy Jork) i Renatą Kim (St. Antonio). Wybory prezydenckie na Onecie wspiera kampania marketingowa realizowana w mediach własnych Grupy Onet-RAS Polska, stacjach radiowych i mediach społecznościowych.

Wirtualna Polska o godz. 9 rano 9 listopada wróci do emisji dwugodzinnego programu "#dziejesienażywo". Format, który był emitowany do wakacji br., będzie teraz prowadzony z nowego studia m.in. przez Kamilę Biedrzycką-Osicę, Igora Sokołowskiego i Małgorzatę Serafin. Wśród gości będą m.in. Jacek Żakowski, Sławomir Sierakowski i Paweł Lisicki. Wejścia na żywo i materiały reporterskie w trakcie programu będzie miał korespondent WP w USA Leszek Krawczyk. Nad tematem wyborów w WP będzie pracowało kilkadziesiąt osób: dziennikarzy, producentów, wydawców.

Interia do USA wysyła Michała Michalaka, dziennikarza działu Fakty portalu. Jego materiały dotyczące wyborów dostępne będą w raporcie specjalnym. Planowane są m.in. wywiady, komentarze ekspertów, quizy, mapa wyborcza. W dniu wyborów Interia przeprowadzi na żywo relację z głosowania, redakcja będzie pracować przez całą noc z 8 na 9 listopada.

Wyborcza.pl planuje całodobową relację od momentu otwarcia lokali wyborczych w Stanach Zjednoczonych. - Będziemy wykorzystywać treści multimedialne, wideo, serwis Biqdata.pl. Wykorzystamy relacje korespondenta "GW" Mariusza Zawadzkiego i materiały Doroty Warakomskiej, która jest w USA. Mamy tam też jednego współpracownika - informuje Roman Imielski, redaktor naczelny Wyborcza.pl. 9 listopada rano wraz z Dorotą Wysocką-Schnepf (byłą korespondentką TVP w USA) poprowadzi on studio powyborcze na Wyborcza.pl.


Fakt w wydaniu papierowym skupi się na komentarzach powyborczych, wyjaśniając czytelnikom, jaki wpływ wynik wyborów będzie miał na Polskę, USA i cały świat.  - Biorąc pod uwagę czasowe ograniczenia - bo wyniki z wtorkowych wyborów będzie można dać w wydaniu czwartkowym - będziemy koncentrować się na komentowaniu - wyjaśnia Robert Feluś, redaktor naczelny Faktu. Relacja będzie również prowadzona na Fakt24.pl, wydawca nie zdradza jednak szczegółów. Zarówno serwis jak i dziennik będą korzystać m.in. z materiałów redakcji Onetu.

Swojego korespondenta do Chicago, gdzie jest duża diaspora góralska, wysyła również "Tygodnik Podhalański" i serwis internetowy pisma 24tp.pl. Będzie to Beata Zalot, sekretarz redakcji "TP". - Będę się starała dotrzeć do górali mieszkających w Chicago, zapytać ich, na kogo głosują i dlaczego - mówi Zalot.

(JM, 05.11.2016)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.