Dział: INTERNET

Dodano: Kwiecień 22, 2014

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Maffashion, Kocham Gotować i Kwestia Smaku to najpopularniejsze blogi na FB

Spośród blogerów najwięcej fanów na Facebooku miał w marcu br. profil Julii Kuczyńskiej, blogerki modowej, która prowadzi blog Maffashion. Tuż za nią znalazły się profile blogerów kulinarnych: Kocham Gotować i Kwestia Smaku oraz blog o nowych technologiach Krzysztofa Gonciarza. 

Jak wynika z analizy firmy Sotrender, fan page bloga Maffasion miał w marcu br. 238 157 fanów i było ich więcej o 3 proc. w porównaniu z lutym br. Ten profil miał też najwięcej zaangażowanych fanów - 74 608 osób. 
Wśród profili blogów modowych w pierwszej trójce znalazły się też dwa profile poświęcone sztuce makijażu: profil bloga KatOsu, prowadzonego przez Katarzynę Gajewską - 121 553 fanów (wzrost o 2 proc.), w tym 7 proc. zaangażowanych, i Maxineczka Joanny Ferdynus - 119 808 fanów (wzrost o 5 proc.), 5 proc. zaangażowanych.

 

W grupie blogów kulinarnych najwięcej fanów miał fan page Kocham Gotować blogera Piotra Ogińskiego - 193 343 i było ich więcej o 10 proc. niż w lutym. Odsetek zaangażowanych fanów tego bloga to 4 proc. Na drugim miejscu znalazł się profil Kwestia Smaku - 191 847 fanów, wzrost o 2 proc., zaangażowanych 4 proc. Kolejny to profil bloga Moje Wypieki - 133 168 fanów, wzrost o 3 proc., zaangażowanych 5 proc. 

Wśród blogów o nowych technologiach na Facebooku najwięcej fanów miał blog Krzysztofa Gonciarza - 136 506 osób, wzrost o 4 proc., zaangażowanych 24 proc. Za nim znalazł się profil bloga prowadzonego przez Piotra Koniecznego Niebezpiecznik.pl, który w rankingu najlepszych blogów technologicznych opublikowanym w kwietniowym numerze "Press" zajął pierwsze miejsce. Na Facebooku miał w marcu 45 954 fanów, wzrost o 1 proc., zaangażowanych 8 proc. Kolejny jest profil platformy blogowej Antyweb - 31 555 osób, wzrost o 4 proc., zaangażowanych 7 proc.

(JS, 22.04.2014)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: INTERNET

Dodano: Kwiecień 22, 2014

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Założyciel serwisu VKontaktie opuścił Rosję i nie planuje powrotu

Paweł Durow, twórca największego w Rosji serwisu społecznościowego VKontaktie, opuścił Rosję i jak podał Techcrunch.com "nie planuje powrotu". Durow oświadczył, że Rosja jest "niekompatybilna z biznesem internetowym".

Techcrunch.com opublikował materiał o dalszych planach Durowa, gdy w poniedziałek został on odwołany z funkcji dyrektora generalnego VKontaktie. Informując, że Durow ma teraz zamiar stworzyć mobilną sieć społecznościową, serwis zacytował jego wypowiedź: "Jestem poza Rosją i nie planuję powrotu. Niestety, kraj jest obecnie niekompatybilny z biznesem internetowym". Założyciel VKontaktie powiedział też, że ostatnie działania akcjonariuszy są "gwoździem do trumny" dla niego i jego serwisu.
21 kwietnia firma VKontaktie ogłosiła, że Durow przestał być jej dyrektorem generalnym, ponieważ poinformował o rozwiązaniu umowy z miesięcznym wyprzedzeniem i nie wycofał się z tej decyzji. Firma zaproponowała mu stanowisko "głównego architekta" serwisu.
Według agencji Interfax-Ukraina Durow 1 kwietnia faktycznie ogłosił, że odchodzi, ale po dwóch dniach odwołał tę decyzję. Następnie 16 kwietnia ogłosił na swoim profilu w serwisie, że w grudniu ub.r. rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) zażądała od jego firmy przekazania danych osobowych organizatorów ukraińskiego Euromajdanu. Durow poinformował, że odmówił, ponieważ rosyjskie prawo nie obowiązuje ukraińskich użytkowników VKontaktie. Na potwierdzenie swych słów opublikował kopię pisma z FSB. Durow odmawiał też zamknięcia w swoim serwisie profili rosyjskich opozycjonistów organizujących antyputinowskie demonstracje.  Dodał, że musiał "poświęcić wiele", m.in. swoje udziały w firmie.
O tym, że Durow sprzedał 11,99 proc. akcji VKontaktie, poinformowano w styczniu br. W rezultacie większość udziałów serwisu (51 proc.) przejęła grupa Mail.ru. „Portal przechodzi pod całkowitą kontrolę Igora Seczina i Uliszera Usmanowa” – napisał Durow. Seczin i Usmanow należą do otoczenia prezydenta Rosji Władimira Putina. Seczin to prezes koncernu paliwowego Rosnieft, a Usmanow – jeden z najbogatszych oligarchów w Rosji, właściciel m.in. dziennika „Kommersant”.

(PAP, KOZ, MK, 22.04.2014)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY