Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 10, 2015

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Paweł Kaźmierczak laureatem w kategorii Dziennikarstwo Śledcze

(Fot. Piotr Król/Press)

W kategorii Dziennikarstwo Śledcze w konkursie Grand Press nagrodzono cykl ”Nie odpuszczę do końca”, ”Nietykalni” – materiały Pawła Kaźmierczaka (”Magazyn Ekspresu Reporterów”, TVP 2)

Materiały Pawła Kaźmierczaka były o zastraszanych przedsiębiorcach, którzy stali się ofiarą grupy przestępczej, a współpracowali z nią m.in. ludzie z łódzkiego wymiaru sprawiedliwości.
Pozostałe nominacje w kategorii Dziennikarstwo Śledcze:
Cykl „Jak wyjaśniano sprawę Grabarczyka? Nagrane rozmowy polityków PO i PiS”, „13 faktów, po których nastąpiła dymisja Grabarczyka” – Maciej Duda i Robert Zieliński (Tvn24.pl) opisali, w jaki sposób organy ścigania dowiedziały się, że minister sprawiedliwości Cezary Grabarczyk nielegalnie otrzymał pozwolenie na broń, i jak prokuratura starała się nie wyjaśnić tej sprawy.
„Przychodzę na grób do kogoś innego” – materiał Tomasza Patory („Superwizjer”, TVN) będący efektem ponadośmioletniego dziennikarskiego śledztwa. Autor pokazał, że z winy jednego ze śląskich krematoriów tysiące rodzin mogły pochować prochy nie swoich bliskich.
Cykl „Hotel robotniczy”, „Bałtyk, moja własność” – teksty Wojciecha Cieśli i Michała Krzymowskiego („Newsweek Polska”); dziennikarze opisali, jak przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda i jego rodzina spędzali za darmo wczasy w luksusowych apartamentach kołobrzeskiego hotelu „Bałtyk”, obsługiwani przez pracowników na umowach śmieciowych.
„Działy Czarnowskie” – materiał Anny Szpręglewskiej i Leszka Ciechońskiego („Magazyn Ekspresu Reporterów”, TVP 2) pokazujący bezkarność Marka N., oszusta podającego się za księdza. Za prowadzenie domów opieki dla osób starszych – które okradał i więził – był już kilkakrotnie karany, a mimo to wciąż prowadzi taki ośrodek w Działach Czarnowskich.
Cykl „Niebezpieczne związki?”, „Ukrócone mętne związki”, „Urząd Miasta bada swoje związki z Inter-Systemem” – teksty Jacka Harłukowicza („Gazeta Wyborcza Wrocław”) o tym, jak jednej grupie kapitałowej udało się przez lata zdominować zamówienia publiczne dla wrocławskiego magistratu
Cykl „Krystian jestem, zostań moją dziwką”, „Ofiara gangu sutenerów” – Marta Bilska i Mikołaj Podolski (magazyn „Reporter”) opisali sutenerską działalność słynnego „Krystka z Sopotu” i prawdopodobieństwo związku gangu sutenerów z głośną sprawą zaginięcia Iwony Wieczorek.

(10.12.2015)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.