Kanał Short TV ma ruszyć 1 września. To nowa odsłona kablowego ViDoc TV 1
Short TV ma nadawać m.in. mikroseriale (fot. materiały prasowe)
1 września ma wystartować kanał Short TV (Red Carpet Media Group).
Będzie to nowa odsłona kablowego ViDoc TV 1. O dacie startu kanału poinformował "Presserwis" Leszek Kułak, prezes Red Carpet Media Group. Wcześniej planowano start na sierpień.
Spółka Red Carpet TV w upadłości
Short TV od 1 września ma już nadawać tzw. mikrodramy, czyli krótkie seriale przeznaczone głównie do internetu.
Czytaj też: Republice i wPolsce24 ubyło reklamodawców. Spadła też oglądalność
Według Nielsen Media i bez widowni poza domem w lipcu ViDoc TV 1 miał średnio 0,03 proc. udziału w grupie ogólnej 4+ (rok do roku wzrost z 0,02 proc.). ViDoc TV 1 to kablowa wersja naziemnego kanału ViDoc TV, który zniknął z MUX 8 i stracił koncesję naziemną. Spółka Red Carpet TV, która nadawała kanał naziemny, jest w upadłości.
Red Carpet Media Group zniknie z rynku NewConnect Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Zarząd GPW wykluczył ją z obrotu. Wykluczenie nastąpi 7 sierpnia. Powodem jest brak publikacji m.in. raportu za 2025 rok. – Jest określona ścieżka powrotu na GPW i z niej skorzystamy. W tej chwili chcemy jak najszybciej zamknąć audyt sprawozdania za 2025 rok – informuje Leszek Kułak.
Ponadto Red Carpet Media Group 30 lipca powołał spółkę RCMG International MediaTech Inc. z siedzibą w Wilmington w Stanach Zjednoczonych oraz objął w niej pakiet kontrolny akcji. "RCMG International MediaTech została utworzona jako spółka dedykowana w celu prowadzenia i rozwoju działalności Grupy Red Carpet Media Group na rynkach międzynarodowych. Podstawowym przedmiotem działalności Spółki będzie rozwój przedsięwzięć związanych z dystrybucją telewizji FAST (Free Ad-Supported Streaming Television), platform streamingowych VOD/SVOD, dystrybucją treści audiowizualnych oraz rozwojem technologii wspierających monetyzację treści cyfrowych na rynkach Ameryki Północnej i Południowej, Bliskiego Wschodu oraz wybranych rynkach Azji" – podano w komunikacie giełdowym.
Jak dodano, docelowo spółka będzie pełnić funkcję podmiotu holdingowo-operacyjnego odpowiedzialnego za rozwój zagranicznych projektów grupy, budowę relacji z partnerami strategicznymi oraz organizację finansowania przedsięwzięć realizowanych poza Polską.
Czytaj też: TVN 24 nadaje od 25 lat. "Start TVN 24 był rewolucją w polskiej telewizji"
(MNIE, 10.08.2026)










