Wydawca "Angory" w 2025 roku podwoił zysk. Zarobił na czysto 4,6 mln zł
Głównym źródłem przychodów Wydawnictwa Westa-Druk jest wydawanie tygodnika "Angora" (fot. Angora.com.pl)
Wydawnictwo Westa-Druk, wydające tygodnik z przedrukami "Angora", w 2025 roku miało 36,4 mln zł przychodów ze sprzedaży i 4,6 mln zł zysku netto.
Ze sprawozdania, które trafiło do Krajowego Rejestru Sądowego, wynika, że przychody wydawnictwa ze sprzedaży rok do roku wzrosły o 2,3 proc. Głównym źródłem przychodów było wydawanie tygodnika "Angora".
Czytaj też: Poczta Polska zapowiada poszerzenie oferty prasowej. "Silna pozycja na rynku"
Koszty sprzedanych produktów i towarów to 26,7 mln zł (o 7,2 proc. mniej), a koszty ogólnego zarządu wyniosły 3,3 mln zł (o 7,4 proc. więcej). Wydawca zatrudniał średnio 21 osób, jedną mniej niż rok wcześniej.
Spółka miała 1,1 mln zł podatku dochodowego wobec 521 tys. zł rok wcześniej.
Wydawnictwo Westa-Druk zwiększyło zysk netto z 2,3 mln zł w 2024 roku do 4,6 mln zł w 2025 roku, czyli o 101,2 proc. Zysk z 2025 roku przeznaczono na kapitał zapasowy. Spółka należy do Mirosława Kulisia.
Według danych Polskich Badań Czytelnictwa średnia sprzedaż tygodnika z przedrukami "Angora" w 2025 roku to 116 595 egz. (spadek o 13,5 proc. rok do roku).
Czytaj też: Polskie i ukraińskie redakcje apelują o odpowiedzialność i dialog w obliczu kryzysu
(MNIE, 24.06.2026)










