Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 23, 2026

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Arleta Bojke redaktorką naczelną telewizji Zero. "Nieoczywiste treści i różne opinie"

Arleta Bojke jest dziennikarką Kanału Zero od kwietnia 2024 roku (screen: YouTube/Koniec Świata - Arleta Bojke)

Arleta Bojke została redaktorką naczelną telewizji Zero, należącej do Kanału Zero.

– Zero TV ma być miejscem, w którym odbiorcy bardziej przywiązani do tradycyjnych form przekazu znajdą nieoczywiste treści i bardzo różne, czasem nawet sprzeczne ze sobą opinie. Będziemy pokazywać, że trzymamy rękę na pulsie, ale nie będziemy ścigać się z telewizjami informacyjnymi na czas podania informacji – mówi "Presserwisowi" Arleta Bojke.

Arleta Bojke w Kanale Zero od 2024 roku

– Chcemy konkurować z innymi autorskim podejściem do tematów i brakiem tabu. To nie jest telewizja dla tych, którzy w mediach szukają jedynie potwierdzenia własnych poglądów. To jest telewizja dla tych, którzy są gotowi także na inne punkty widzenia – wyjaśnia Bojke.

Czytaj też: Syn prezydenta startuje z projektem na YouTubie. W zespole Pereira, Popek i Feusette

Arleta Bojke jest dziennikarką Kanału Zero od kwietnia 2024 roku. Wcześniej przez 20 lat pracowała w Telewizji Polskiej. W latach 2006-2015 była reporterką "Wiadomości" TVP 1, a od roku 2010 do 2014 korespondentką TVP w Moskwie. Ma też kanał Koniec Świata na YouTubie.

Za pracę w Ukrainie w 2014 roku została uhonorowana Wiktorem w kategorii Dziennikarz Roku oraz nagrodą Stowarzyszenia Mediatory w kategorii TORpeda. W 2015 roku była nominowana do nagrody Grand Press w kategorii reportaż telewizyjny za materiał z Ukrainy "Byliśmy braćmi".

Wcześniej szefową wydawców Kanału Zero została Sylwia Siekierska-Walczak, która w redakcji pracuje od czerwca 2024 roku. Odpowiada m.in. za takie formaty, jak "Godzina Zero", "Debaty" czy "Centralny Program Komunikacyjny". Poprzednio była związana m.in. z Telewizją Polską. 

Telewizja Zero rozpoczęła nadawanie 20 maja.

Czytaj też: Zygmunt Solorz i Justyna Kulka bez absolutorium za pracę w radzie nadzorczej Cyfrowego Polsatu

(MAC, KOZ, 23.06.2026)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.