Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 11, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zygmunt Solorz-Żak: pewne imprezy jak mundial powinny być w TVP

Zygmunt Solorz-Żak (fot. Telewizja Polsat)

– Wydaje mi się, że pewne imprezy międzynarodowe jak mistrzostwa świata powinny być jednak w telewizji publicznej – mówił podczas konferencji PIKE w Poznaniu Zygmunt Solorz-Żak, właściciel Polkomtelu i Cyfrowego Polsatu.

Andrzej Zarębski, prowadzący jeden z paneli podczas 44. Międzynarodowej Konferencji i Wystawie Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej, zwrócił uwagę na problem rosnących gwałtownie kosztów licencji sportowych. – Pamiętam jak Polsat miał prawa do Ligi Mistrzów, a potem na rynek weszła platforma N i świętej pamięci Jan Wejchert wykupił Ligę Mistrzów za trzykrotną cenę płaconą dotychczas. Teraz patrzę, że te ceny wzrosły nie trzykrotnie, a dziesięciokrotnie – opowiadał Zarębski. Od sezonu 2018/19 rozgrywki te wrócą do Telewizji Polsat.
– Kolejne mistrzostwa świata zostały zakupione przez telewizję publiczną, cena wzrosła trzykrotnie – mówił uczestnik panelu Zygmunt Solorz-Żak, właściciel Polkomtelu i Cyfrowego Polsatu. – Dopóki będzie tak, że jeden będzie miał przewagę ekonomiczną zbierając reklamy i do tego mając abonament do takich sytuacji będzie dochodzić – tłumaczył Solorz-Żak. I przyznał: – Może powiem coś nietypowego i może to się wielu osobom nie spodoba. Wydaje mi się, że pewne imprezy międzynarodowe, jak mistrzostwa świata, powinny być jednak w telewizji publicznej.
Telewizja Polska nabyła prawa do pokazywania mistrzostw świata w 2018 roku w Rosji i kolejnych – w 2022 roku – w Katarze.
Polsat transmitował Euro 2008 (Austria i Szwajcaria) i Euro 2016 (Francja). Wspólnie z TVP relacjonował też mundial w 2002 roku (Korea i Japonia) i w 2006 roku (Niemcy).

(KOZ, 11.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 12, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Krzysztof Marciniak poprowadzi "Ligę+ Extra" w Canal+

Krzysztof Marciniak zastąpi duet Tomasz Smokowski i Andrzej Twarowski (screen z YouTube)

22 października br. Canal+ pokaże "Ligę+ Extra" w nowej formule. Gospodarzem programu będzie Krzysztof Marciniak. Widzowie nie zobaczą już pary Tomasz Smokowski i Andrzej Twarowski. 

Dziennikarze odejdą oficjalnie ze stacji 30 listopada br. Dyrekcja Canal+ zdecydowała jednak, że już najbliższe, specjalne wydanie "Ligi+ Extra" ze stadionu Legii Warszawa poprowadzą Krzysztof Marciniak i Rafał Dębiński. Kolejne zmiany wprowadzone zostaną 22 października br. Od tego dnia "Liga+ Extra" zmieni formułę. Gospodarzem programu będzie tylko Krzysztof Marciniak, a jego współtwórcami między innymi Daria Kabała-Malarz, Żelisław Żyżyński, Cezary Olbrycht, Filip Surma, Rafał Dębiński i Tomasz Lipiński.

"»Liga+ Extra« to najpopularniejszy program poświęcony Lotto Ekstraklasie, ma swoją markę i wiernych widzów. Wprowadzając zmiany chcemy połączyć to, co jest istotą tego programu, a więc bramki, emocje, kontrowersje, gości z nowymi elementami, które sprawią, że program będzie jeszcze ciekawszy" - pisze w komunikacie prasowym Michał Jarocki, dyrektor NC+ Sport.

Krzysztof Marciniak nie chciał zdradzić, jakie zmiany wprowadzone zostaną do programu. - To dla mnie ogromne wyzwanie. Mam w głowie mnóstwo pomysłów. Szczegóły wyjaśnię w ciągu kilku najbliższych dni - mówi Marciniak. Tomasz Smokowski i Andrzej Twarowski odmówili nam skomentowania informacji na temat zmian w programie.


(Mackuch, 12.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo