Serwis o mediach i reklamie

O nas Pressletter

Dział: RADIO

Dodano: Październik 02, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wojciech Dąbrowski nie poprowadzi już "Sygnałów dnia" w Polskim Radiu

(fot. smorazanm / pixabay.com / CC0)

Wojciech Dąbrowski przestanie prowadzić "Sygnały dnia" w Programie I Polskiego Radia - wynika z informacji "Presserwisu". Zastąpi go Katarzyna Gójska, wicenaczelna "Gazety Polskiej".

Wojciech Dąbrowski do grona gospodarzy ”Sygnałów dnia” dołączył w marcu ub.r. W lipcu br., po tym jak przeprowadził wywiad z premier Beatą Szydło, poszedł na nieplanowany urlop. Serwisowi Wpolityce.pl mówił, jak usłyszał, że nie ma już powrotu do ”Sygnałów dnia” i powinien zacząć szukać nowej pracy. W sprawie interweniowało m.in. Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP i Stowarzyszenie Wolnego Słowa. Po spotkaniu z prezesem Polskiego Radia Jackiem Sobalą i dyrektorem Jedynki Rafałem Porzezińskim dziennikarz wrócił do zajęć.

Jak zapowiadaliśmy, do grona gospodarzy ”Sygnałów dnia” dołączy Katarzyna Gójska, wicenaczelna ”Gazety Polskiej”. Według naszych informacji w związku z tym program ma przestać prowadzić Wojciech Dąbrowski. W Polskim Radiu dziennikarze komentują, że planowane usunięcie Dąbrowskiego z ”Sygnałów dnia” to efekt jego lipcowego wywiadu z premier Szydło.

Katarzyna Gójska prawdopodobnie poprowadzi poranki dwa razy w tygodniu – w piątki i soboty razem z Wiesławem Molakiem - w piątki zastąpiłaby właśnie Wojciecha Dąbrowskiego, a w soboty Krzysztofa Grzesiowskiego.

(KOZ, 02.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: media narodowe

Dział: RADIO

Dodano: Październik 04, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Debiut Radia Chopin szykowany na 11 listopada

(fot. masterek / pixabay.com)

Radio Chopin, rozgłośnia cyfrowa Polskiego Radia, rozpocznie nadawanie 11 listopada. Wcześniej zapowiadano jej start na początek października.

- Planowana data uruchomienia Radia Chopin to 11 listopada 2017 roku. Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości zasługuje na wyjątkowe uczczenie - informuje Małgorzata Kaczmarczyk, rzeczniczka prasowa Polskiego Radia.

W lipcu br. przedstawiciele Polskiego Radia podawali, że spółka uruchomi Radio Chopin 1 października i tłumaczono, że data nie jest przypadkowa, bo 1 października przypada Międzynarodowy Dzień Muzyki, a październik kojarzony jest z muzyką Fryderyka Chopina.

Jak informowaliśmy, Radio Chopin na multipleksie radia cyfrowego zajmie miejsce Radia Rytm.

Radio Chopin nadawało już podczas XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.

Polskie Radio nadaje również cyfrowe Radio Dzieciom.

(KOZ, 04.10.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo