Serwis o mediach i reklamie

O nas Pressletter

Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Wrzesień 22, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polska Press zamyka serwis Wiadomości24.pl

Serwis dziennikarstwa obywatelskiego Wiadomości24.pl, należący do Polska Press, po 11 latach kończy działalność w dotychczasowej formule.

”Internet i świat zmieniły się w ciągu tych 11 lat, gdy otwieraliśmy Wiadomości24. Dziennikarstwo obywatelskie nie jest dziś tym samym, więc nadszedł czas na zmiany. Dlatego chcemy Wam podziękować za Wasze zaangażowanie w budowanie serwisu i poinformować, że zdecydowaliśmy o zakończeniu działania w tym miejscu. Za trzy miesiące zaprosimy Was pod nowy adres i do współpracy w nowej formule, która – jesteśmy o tym przekonani – znacznie lepiej odpowie na potrzebę dzielenia się informacjami, jak i dotarcia z nimi do zainteresowanych odbiorców” - czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie Wiadomości24.pl.

W serwisie nie można dodawać już nowych treści, ani się rejestrować. ”Prosimy Was o zarchiwizowanie opublikowanych tutaj swoich materiałów. Serwis będzie dla Was dostępny w takiej formie przez najbliższe 3 miesiące” - informuje redakcja.

Polska Press uruchomiła serwis Wiadomości24.pl w 2006 roku. Treści zamieszczali w nim internauci. Jak podał wydawca, w ciągu 11 lat ponad 7 tys. autorów opublikowało blisko 185 tys. materiałów i prawie 600 tys. zdjęć.

(KOZ, 22.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Wrzesień 26, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ubiegłoroczny zysk grupy NaTemat pozostał w spółce

Jak wynika z danych zgłoszonych do Krajowego Rejestru Sądowego, spółka Glob 360, do której należy serwis NaTemat.pl, w 2016 roku wypracowała 1,16 mln zł zysku netto. To mniej niż w latach poprzednich.

Przychody wydawcy NaTemat.pl w ub.r. wyniosły 7,5 mln zł i były o 9 proc. niższe od osiągniętych w 2015 roku. Na wynagrodzenia spółka wydała 1,7 mln zł (o 11,2 proc. mniej niż rok wcześniej). Zysk Glob 360 - 1,16 mln zł - był niższy niż w poprzednich latach: w 2015 roku wyniósł 1,8 mln zł, a w 2014 roku - 2 mln zł. Tym razem wspólnicy zdecydowali się pozostawić go na koncie spółki i przeznaczyć na dalszy jej rozwój.
Glob 360 w 65 proc. należy do Tomasza Lisa (redaktora naczelnego "Newsweek Polska"), resztę udziałów ma Robert Jędrzejczyk (zarządza kancelarią prawną Robert Jędrzejczyk i Wspólnicy). Latem br. wynajęli oni Haitong Bank do pozyskania inwestorów dla swojego przedsięwzięcia (wyceniają je na 5 mln euro). - Bank inwestycyjny prowadzi swoją standardową pracę w takich sprawach, a my go nie pospieszamy, robiąc swoje - mówi o obecnym etapie działań Robert Jędrzejczyk.
NaTemat.pl powstał w 2012 roku. Potem do jego grupy dołączyły serwisy: InnPoland (o innowacjach), MamaDu (parentingowy) i AszDziennik (satyryczny).

(JS, JM, GK, 26.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo