Serwis o mediach i reklamie

O nas Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 06, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prezes Kurski ma dwie propozycje dla Marzeny Paczuskiej

(fot. Archiwum Press)

Marzena Paczuska, szefowa "Wiadomości" TVP 1, ma 6 września wrócić z przedłużonego urlopu. Prawdopodobnie straci stanowisko w "Wiadomościach", ale pozostanie w strukturach TVP.

Prezes TVP Jacek Kurski w rozmowie z "Presserwisem" zapewnia, że ma dla Marzeny Paczuskiej propozycje pracy. - Niezwykle cenię panią dyrektor. Wyjaśnimy sobie kwestie sporne. Przygotowałem dla niej dwa stanowiska. Jedno bardziej zajmujące od drugiego, oba jednak prestiżowe - mówi Jacek Kurski. Pytany, czy zgadza się na odwołanie Paczuskiej ze stanowiska szefowej "Wiadomości", Kurski odpowiada tylko: - Kwestie personalne w redakcjach pozostawiam w gestii ich szefów.

Jest więc raczej przesądzone, że Marzena Paczuska, która formalnie wciąż pozostaje szefową "Wiadomości", straci stanowisko. Tego chce Klaudiusz Pobudzin, szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

O dwóch propozycjach prezesa TVP dla Paczuskiej wspominają w najnowszym numerze "Sieci Prawdy" Robert Mazurek i Igor Zalewski - sugerując jednak, że Marzena Paczuska odrzuciła już obie propozycje Kurskiego i chce pozostać w "Wiadomościach". Pytana przez "Presserwis", Paczuska nie odpowiedziała. 

Funkcję p.o. szefa "Wiadomości" pełni Jarosław Olechowski. W sierpniu br. "Wiadomości" straciły rok do roku - a więc wobec "Wiadomości" nadawanych już po dobrej zmianie w telewizji - ponad pół miliona widzów (dane NAM).


Maciej Kucharski

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: media narodowe

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 07, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie doszło do spotkania Kurski - Paczuska

Jacek Kurski (fot. Simona Supino / Press)

Wbrew zapowiedziom nie doszło do spotkania Marzeny Paczuskiej, formalnej szefowej "Wiadomości" TVP 1, z Jackiem Kurskim, prezesem TVP. 6 września br. Paczuska miała wrócić do pracy z urlopu.

"Dlaczego Kurski odwołał dzisiejsze spotkanie z Marzeną Paczuską?" - pyta na Twitterze dziennikarka "DGP" Elżbieta Rutkowska. 

Jak już informowaliśmy, Marzena Paczuska miała 6 września br. spotkać się z Jackiem Kurskim, prezesem TVP, i rozmawiać o nowych propozycjach pracy. Paczuska nie odpowiedziała na pytanie "Presserwisu", czy do spotkania doszło oraz jakie stanowisko będzie teraz zajmować w strukturach TVP.  

(Mackuch, 07.09.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo