Serwis o mediach i reklamie

O nas Pressletter

Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 12, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Paczuska: Kurski wie, jak AGB Nielsen zaniża oglądalność programów informacyjnych TVP

”Mimo wielu wysiłków, czasem z zaskakujących stron, nie da się zakłamać dorobku «Wiadomości» pod moim kierownictwem” - mówi w rozmowie z serwisem wPolityce.pl Marzena Paczuska, szefowa ”Wiadomości” TVP 1.

Marzena Paczuska przed tygodniem poszła na dwutygodniowy urlop. Na korytarzach Telewizji Polskiej pojawiły się spekulacje, że jest to odpoczynek przymusowy i może już z niego nie wrócić na swoje stanowisko. ”Nie ma takiego urlopu, z którego się nie wraca” - przekonuje w rozmowie z Wpolityce.pl Marzena Paczuska.

”Widzę, co się dzieje, dostrzegam różne podchody, manewry i sprawdzanie, jak zareaguję na to, co się dzieje wokół «Wiadomości», także wewnątrz Telewizji Polskiej” – powiedziała serwisowi Marzena Paczuska. I dodała: ”Dobrze pamiętam, jak w czasach PRL ówczesnym odpowiednikiem «Wiadomości», manipulowały tajne służby. Poza tym nie godzę się, by ktoś rozbił zespół, stworzony wielkim trudem, odważny, solidarny, codziennie bezpardonowo atakowany”.
Na pytanie dziennikarza podpisującego się wu-ka: "Teraz pada argument rzekomo dramatycznego spadku oglądalności „Wiadomości” w okresie gdy pani szefuje programowi. Czy to opis prawdziwy?" Paczuska odpowiada: "To opis całkowicie nieprawdziwy. Po pierwsze, taki komunikat wychodzi z tych ośrodków, także branżowych, które z definicji sprzyjają mediom lewicowo-liberalnym, głównie TVN. Po drugie, pomija się całościowy kontekst rynku mediów. /.../ Po trzecie, sam prezes TVP Jacek Kurski doskonale wie, jak bardzo zaniżana jest oglądalność telewizji publicznej przez badania w systemie AGB Nielsen, a zwłaszcza dotyczy to programów informacyjnych.
”Mimo wielu wysiłków, czasem z zaskakujących stron, nie da się zakłamać dorobku «Wiadomości» pod moim kierownictwem” – stwierdza w tym samym wywiadzie Paczuska.

(12.08.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: programy telewizyjne

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 13, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Serial dokumentalny Tomasza Sekielskiego jesienią w Fokus TV

W nowej produkcji Fokus TV Tomasz Sekielski zajmie się głośnymi wydarzeniami z nowej historii Polski (fot. Fokus TV)

Jesienią telewizja naziemna Fokus TV (Grupa ZPR Media) pokaże serial dokumentalny "Tomasz Sekielski. Teorie spisku".

Tematem serialu są głośne wydarzenia z nowej historii Polski. Tomasz Sekielski wraca do zbrodni i afer politycznych, którymi żył kraj, ale też do tych, które nigdy nie miały wyjść na jaw. Dziennikarz zajmie się m.in. samobójstwem lidera Samoobrony Andrzeja Leppera i historią polskiego złota wywiezionego z kraju po wybuchu II wojny światowej.
Producentem wykonawczym serialu jest Kombinat Medialny, firma producencka Tomasza Sekielskiego, który odpowiada również za scenariusz i reżyserię.

(KOZ, 13.08.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo