Serwis o mediach i reklamie

O nas Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 08, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Włodarczyk, Górecki i Bojke bez programów w TVP Info

Barbara Włodarczyk prowadziła program "Sąsiedzi" od 2013 roku (screen Vod.tvp.pl)

Barbara Włodarczyk, była korespondentka TVP w Moskwie, traci program ”Sąsiedzi” w TVP Info, choć nadal pozostaje pracownikiem telewizji publicznej. Według "DGP" swoje programy stracą też Arleta Bojke i Piotr Górecki.

Program Włodarczyk ”Sąsiedzi” nie znalazł się w planach jesiennej ramówki TVP Info. Barbara Włodarczyk nie komentuje tych informacji, a biuro prasowe TVP nie odpowiedziało na nasze pytanie, czy dziennikarka poprowadzi inny program w TVP Info.
W programie ”Sąsiedzi” Barbara Włodarczyk z zaproszonymi gośćmi omawiała sprawy dotyczące sąsiednich krajów. Program zadebiutował w ramówce jesienią 2013 roku, ostatnio był nadawany w niedziele o 18.30.
Barbara Włodarczyk w latach 2004-2009 była korespondentką TVP w Moskwie. Jest też autorką reportaży i filmów dokumentalnych, m.in. słynnego serialu dokumentalnego "Szerokie tory", w którym pokazywała życie mieszkańców krajów byłego ZSRR.
Według informacji ”Dziennika Gazety Prawnej” w TVP Info zabraknie też dwóch innych programów o tematyce międzynarodowej: ”Na czym świat stoi” Piotra Góreckiego i ”Wszystkie strony świata” Arlety Bojke. Jednak oficjalne decyzje jeszcze nie zapadły. - Na planach ramówki, które dostali pracownicy, nie ma tych programów. Niektórzy pracujący przy nich ludzie mają nadzieję, że jednak wrócą - mówi "Presserwisowi" pracownik TVP.

(KOZ, 08.08.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: media narodowe

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 09, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Telewizja Polska otrzymała 800 mln złotych pożyczki od Skarbu Państwa

TVP, zarządzana przez Jacka Kurskiego, wypłatę pożyczki otrzyma w transzach (fot. Simona Supino/Press)

Telewizja Polska otrzymała 800 mln zł pożyczki od Skarbu Państwa. Umowa w tej sprawie została zawarta 21 lipca br. - informuje Superbiz.se.pl (Grupa ZPR Media).

Serwis Superbiz.se.pl (część serwisu Se.pl, internetowego wydania "Super Expressu") podaje, że Telewizja Polska dostanie pieniądze w ratach. Ministerstwo Finansów potwierdziło serwisowi, że uruchomiło środki z Funduszu Reprywatyzacji, a podmiotem odpowiedzialnym za umowę jest Kancelaria Prezesa Rady Ministrów (departament Skarbu Państwa).

Pieniądze mają być wypłacane w transzach, wraz z realizacją konkretnych zadań i będą przeznaczone na wydatki programowe, rozwojowe, technologiczne, związane z promocją telewizji w kanałach online.

W 2016 roku TVP zanotowała 872 mln zł wpływów z reklam i 365,5 mln zł z abonamentu radiowo-telewizyjnego, miała jednak 180 mln straty. (TAD)

Więcej o Telewizji Polskiej przeczytasz w "Presserwisie".

(09.08.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo