Serwis o mediach i reklamie

O nas Pressletter

Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 17, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dominika Ćosić przygotuje brukselskie spotkanie "Dziennikarze mówią o Polsce"

Dominika Cosić chce zorganizować w Brukseli spotkania poświęconego polityce historycznej (screen z YouTube)

Dominika Ćosić, brukselska korespondentka Telewizji Polskiej, ma przygotować spotkanie w Brukseli w ramach organizowanego przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich projektu "Dziennikarze mówią o Polsce". SDP nie ujawnia, kto organizuje wydarzenia w innych europejskich miastach.

Finansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych projekt "Dziennikarze mówią o Polsce" zakłada organizację spotkań polskich dziennikarzy z zagranicznymi w kilku miastach. SDP odmówiło podania "Presserwisowi" informacji o tym, kto został zaproszony do organizacji tych spotkań. Jak jednak się dowiedzieliśmy, o organizację wydarzenia w Brukseli poproszono tamtejszą korespondentkę TVP Dominikę Ćosić.

- Dostałam mailowo propozycję zorganizowania spotkania, następnie widziałam się z panią z SDP w Brukseli. Zaproponowałam zrobienie spotkania z zagranicznymi dziennikarzami o polityce historycznej. To ważny temat, a w belgijskich gazetach nadal potrafi się pojawić sformułowanie polskie obozy koncentracyjne - mówi Ćosić.

Spotkanie miałoby się odbyć jesienią.  - Myślałam o zaproszeniu np. Jurka Kuczkiewicza z "Le Soir", Bruno Waterfielda z "The Times", Jeana Quatremera z "Liberation" oraz polskich korespondentów w Brukseli. Teraz czekam na konkretne informacje ze strony SDP. Mam nadzieję, że się uda, bo to dużo pracy, a mam też inne obowiązki - dodaje Ćosić.

Jej zdaniem wokół tych spotkań narosło za dużo kontrowersji. - Powinno być to trochę bardziej przejrzyste. Warto zaznaczyć, że my nie dostajemy za to wynagrodzenia, opłacone mają być tylko koszty organizacyjne - mówi Ćosić.

(JM, 17.07.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 18, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dyrektor programowy WTK Remigiusz Koziński przechodzi z telewizji do Zoo

Remigiusz Koziński dziennikarstwem zajmował się 23 lata (fot. Marta Żaczkiewicz/Fundacja Otwieramy Kulturę)

Remigiusz Koziński, dyrektor programowy Wielkopolskiej Telewizji Kablowej (WTK), złożył wypowiedzenie. Formalnie kończy pracę 1 września br.

- Rozstajemy się w zgodzie. Do października będę współpracował z WTK. Nadal jestem autorem programu "Spółka ZOO" - mówi Remigiusz Koziński. Jest on dyrektorem programowym WTK od 2007 roku. Wcześniej pracował m.in. w Radiu Eska, Radiu Merkury i serwisie ePoznan.pl. We wrześniu br. obejmie stanowisko kierownika działu edukacji i promocji Zoo w Poznaniu. - Po 23 latach pracy w dziennikarstwie postanowiłem rozstać się z zawodem. Jestem magistrem zootechnikiem. Wracam do tego, co zawsze chciałem robić - mówi Koziński.


(EMKA, 18.07.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo