Serwis o mediach i reklamie

O nas Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 16, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP Info nie zgodziło się na udział posła Michała Szczerby w programie

(fot. screen z Twittera)

"Droga Platformo, czasy się zmieniły. Nie wyznaczacie już dziennikarzom gości" – napisał na Tweeterze Michał Rachoń, prowadzący w TVP Info program publicystyczny "Woronicza 17". Wydawca programu nie zgodził się, aby w studiu na żywo wystąpił Michał Szczerba.

"Woronicza 17" to program publicystyczny emitowany na żywo w każdą niedzielę o godz. 9.50. Według pierwotnych planów w studiu 16 lipca br. miał się pojawić poseł PO Marcin Kierwiński.

Okazało się jednak, że poseł nie mógł się zjawić a biuro prasowe PO wytypowało następcę - posła Michała Szczerbę. 15 lipca br. rzecznik prasowy klubu PO Jan Grabiec napisał na Twitterze, że TVP Info nie zgodziło się na udział posła Michała Szczerby w programie. "Wydawca #Woronicza17 prosił o wskazanie przedstawiciela PO, zgłosiliśmy @MichalSzczerba, ale PiS się nie zgodził. Nie poddamy się cenzurze" - napisał Grabiec.

Prowadzący program w TVP Info Michał Rachoń odpowiedział: "Droga Platformo, czasy się zmieniły. Nie wyznaczacie już dziennikarzom gości. Zaprasza ich gospodarz, a nie Przewodniczący Schetyna".(JOK)

(JOK, 16.07.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 17, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Krystyna Pawłowicz zachęca KRRiT do odbierania koncesji "niesłusznym" mediom

Krystyna Pawłowicz zarzuca mediom komercyjnym, że "podkręcają emocje nienawiści, instruują na bieżąco bojówki i chuliganerię zbowidowsko-lewacką" (fot. Lukas Plewnia/www.polen-heute.de)

Posłanka PiS Krystyna Pawłowicz napisała na Facebooku: "macki totalnej opozycji, ich wyrobnicy, manipulacjami lub bezpośrednio, bez skrępowania nawołują do blokowania reform i obalenia demokratyczne wybranych polskich władz".

Krystyna Pawłowicz zarzuciła mediom komercyjnym, że "podkręcają emocje nienawiści, instruują na bieżąco bojówki i chuliganerię zbowidowsko-lewacką". Dalej we wpisie pyta retorycznie: "CZY jednak zachęcanie, a nawet WZYWANIE DO OBALENIA legalnych władz jest zadaniem dopuszczonym koncesjami na nadawanie programów rtv ?". Posłanka przywołuje także przepisy, na podstawie których mediom mogłaby zostać odebrana koncesja: »Art.18 urtv: "...audycje lub inne przekazy NIE MOGĄ PROPAGOWAĆ działań SPRZECZNYCH z prawem i z polską racją stanu..."Art.36 ust.2 urtv, który zezwala na cofnięcie koncesji rtv gdy działalność nadawcy " stwarza ZAGROŻENIE dla BEZPIECZEŃSTWA i obronności państwa". KRAJOWA RADO RADIOFONII i TELEWIZJI – DO ROBOTY!!! Proszę wykonywać swe konstytucyjne i ustawowe zadania, stosować przyznane Radzie środki prawne!!! Czy tam w ogóle ktoś urzęduje???« - kończy post posłanka Pawłowicz.


(JOK, 17.07.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY