Serwis o mediach i reklamie

O nas Pressletter

Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 15, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Międzynarodowy Instytut Prasowy przestrzega przed zajmowaniem się Piątkiem przez prokuraturę

Antoni Macierewicz (fot. P.Traczk / KPRM)

Międzynarodowy Instytut Prasowy (IPI) uważa, że prokuratura nie powinna zajmować się dziennikarzem "Gazety Wyborczej" Tomaszem Piątkiem w związku z tym, że napisał książkę o ministrze obrony narodowej Antonim Macierewiczu.

W swojej książce "Macierewicz i jego tajemnice" Tomasz Piątek twierdzi, że Macierewicz uwikłany był w dziwne układy prowadzące m.in. do organizacji mafijnych, mających korzenie w służbach specjalnych byłego ZSRR.

Szef MON złożył doniesienie do departamentu wojskowego Prokuratury Krajowej. Chce, by ścigała Piątka za "stosowanie przemocy i groźby wobec funkcjonariusza publicznego w celu podjęcia lub zaniechania czynności służbowych", "publiczne znieważanie i poniżanie konstytucyjnego organu RP" i "bezprawny zamach na osobę funkcjonariusza publicznego z powodu wykonywanego przez niego zawodu lub zajmowanego stanowiska". Przestępstwa te zagrożone są karami do trzech lat więzienia.

IPI uważa, że podjęcie działań przez prokuraturę na podstawie doniesienia Antoniego Macierewicza grożą osłabieniem demokracji w Polsce."Stanowczo sprzeciwiamy się próbie przeprowadzenia śledztwa wobec dziennikarza, który zajął się tematem o niezaprzeczalnym znaczeniu publicznym. Wzywamy prokuratorów, żeby nie podejmowali takich działań" - napisał Steven M. Ellis, dyrektor wsparcia i komunikacji IPI. Organizacja przypomina, że Antoni Macierewicz jako osoba publiczna ma wiele możliwości, by odeprzeć wszelkie zarzuty, które według niego są fałszywe. "Próba, użycia siły państwa do ukarania osoby, która krytykuje ministra jest wysoce niewłaściwa i grozi dalszą erozji demokracji w Polsce" – twierdzi Steven M. Ellis.

(EMKA, 15.07.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 15, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Wysokie Obcasy Extra" i "Joy" poprawiły sprzedaż w kwietniu br.

Wysokie Obcasy Extra

W kwietniu br. wśród miesięczników dla kobiet (z wyłączeniem tytułów poradnikowych) najlepiej sprzedawał się "Twój Styl" (Wydawnictwo Bauer). "Wysokie Obcasy Extra" (Agora SA) i "Joy" (Marquard Media Polska) poprawiły sprzedaż - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy.

Średnia sprzedaż "Twojego Stylu" w kwietniu br. wyniosła 216 318 egz. (spadek o 10,57 proc.). Na drugim miejscu znalazła się "Grazia" (Wydawnictwo Bauer) - 119 968 egz. (spadek o 6,84 proc.), a na trzecim "Avanti" (Agora SA) - 76 282 egz. (spadek o 21,66 proc.).

Wzrost sprzedaży w kwietniu zanotowały: "Wysokie Obcasy Extra" - o 13,2 proc., do 63 110 egz. i "Joy" - o 1,5 proc., do 56 222 egz.

Największy spadek sprzedaży zanotowało "Glamour" (Wydawnictwo Burda) - o 50,9 proc., do 30 875 egz.

(JM, 15.07.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo