Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Marzec 22, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Mark Dekan, prezes Grupy Onet-RASP: Praworządność i wolność słowa, są fundamentem demokracji

Poprzedni list Marka Dekana do pracowników Onet-RAS Polska pokazały "Wiadomości" (screen za vod.tvp.pl)

"Chciałbym wyjaśnić, dlaczego w poprzednim newsletterze pracowniczym skomentowałem duże poparcie Polaków dla członkostwa w UE" - napisał do pracowników Grupy Onet-RASP Mark Dekan, prezes Ringier Axel Springer AG i Grupy Onet-RASP.

W newsletterze, który pracownicy otrzymali w ubiegłym tygodniu, Dekan odwoływał się do wyników sondażu IBRiS, który pokazywał, że Polacy są prounijni, pisał też o przedłużeniu kadencji Donalda Tuska na stanowisku przewodniczącego Rady Unii Europejskiej.

"Z pewnością znana Wam jest agresywna i pełna manipulacji reakcja mediów publicznych na mój newsletter. Niektóre powoływały się na coś, czego w tym komunikacie w ogóle nie było: rzekomą instrukcję wskazującą naszym dziennikarzom, jak pisać i zachowywać się, by wywrzeć negatywny wpływ na Polskę i Polaków, w imię niesienia korzyści niemieckiej polityce i interesom. Zarzuty te są oczywiście absurdalne i nie warte dalszej dyskusji" - pisze Dekan w liście do pracowników.

Dodał, że w newsletterze nie było nic tajnego, był skierowany do wszystkich zatrudnionych. Z przykrością odebrał ataki na pracowników i obrażanie ich z powodu pracy w Onet-RASP.

"Stoimy w obronie wolności, praworządności, demokracji oraz idei zjednoczonej Europy. Tym samym odrzucamy jakąkolwiek formę religijnych i politycznych skrajności. To fundament naszej firmy, te wartości określają zasady pracy wszystkich naszych dziennikarzy, nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Rolą wolnych mediów jest informowanie społeczeństwa poprzez oparte na faktach, rzetelne dziennikarstwo. Każdy z Was wie, że niezależność pracy naszych dziennikarzy stanowi podstawową zasadę naszej firmy i naszej Grupy" - pisze Dekan.

"Dla nas jako wydawcy, zjednoczona Europa oznacza zbiór powszechnie akceptowanych wartości – wartości, które łączą i definiują, czym jest Europa. Wartości, takie jak praworządność i wolność słowa, są w istocie fundamentem demokracji. Stanowią podstawę naszej działalności, bo bez nich niezależne i krytyczne dziennikarstwo byłoby niemożliwe."

"Opowiadamy się właśnie za taką zjednoczoną Europą, nie tylko za Unią Europejską w swej obecnej formie. Unia Europejska to najbardziej ambitny projekt wolnościowy w historii ludzkości. Od 60 lat jest gwarantem wolności w Europie, kontynencie przez wiele stuleci nękanym rozmaitymi wojnami i konfliktami. Zbyt łatwo zdarza nam się o tym zapominać w kontekście panującego obecnie w Unii kryzysu i niewątpliwej potrzeby reform."

"Ideą wolnych mediów na całym świecie jest służyć społeczeństwu, a nie osobom będącym u władzy. W tym sensie, mam nadzieję, że trwająca obecnie ostra debata publiczna stanie się przyczynkiem do merytorycznej dyskusji" - kończy Dekan.

(JM, 22.03.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.