Serwis o mediach i reklamie

O nas Pressletter

Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 17, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dyrektor biura marketingu TVP zaprzecza, że odeszła przez spot z Makłowiczem

Robert Makłowicz (screen ze spotu TVP / Youtube.com)

Radio Zet poinformowało, że powodem odejścia z Telewizji Polskiej dyrektor biura marketingu Jolanty Fudali mógł być spot wizerunkowy z wypowiedzią Roberta Makłowicza. - To bzdura - odpowiada Fudala.

Robert Makłowicz w niedzielę 12 marca we wpisie na Facebooku zarzucił TVP manipulację, polegająca na tym, że w spocie wizerunkowym TVP wykorzystano jego wypowiedź o programie "Bake Off: Ale ciacho!".
Radio Zet podało w czwartek - informując o zwolnieniu Jolanty Fudali - że mogło chodzić o spot z wypowiedzią Roberta Makłowicza. - Informacja jest absolutnie nieprawdziwa - zaprzecza Jolanta Fudala, pytana przez ”Presserwis”. - Za spot odpowiada pani Ewa Świecińska, pełnomocnik zarządu TVP ds. oprawy (autorka filmu dokumentalnego ”Pucz” - przyp. red.). Nie miałam z nim nic wspólnego - informuje Fudala.
Jak informowaliśmy, Fudala rozstała się z TVP za porozumieniem stron 9 marca. - Moja wizja marketingu jest zupełnie inna niż Telewizji Polskiej. TVP jest w przeddzień restrukturyzacji, biuro marketingu stanie się działem promocji w pionie programowym - tłumaczy.
Biuro prasowe TVP nie odniosło się do informacji podanej przez Radio Zet.

(KOZ, 17.03.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: media narodowe

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 17, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Wiadomości" pokazały list Marka Dekana do pracowników Onet-RAS Polska

Materiał "Wiadomości" TVP1

Szef koncernu Ringier Axel Springer - Mark Dekan - wysłał list do pracowników zatrudnionych w Polsce - poinformowały "Wiadomości" TVP1. Zdaniem dziennikarzy publicznej telewizji prezes RAS oczekuje krytycznego podejścia do braku poparcia polskiego rządu dla Donalda Tuska.

Mark Dekan - według "Wiadomości" TVP1 - miał zachęcać do piętnowania postawy rządu Beaty Szydło i stosunku, jaki premier i jej ministrowie prezentują wobec wyboru Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej.

W zaprezentowanym 16 marca br., w głównym wydaniu „Wiadomości”, materiale opublikowano fragment listu Dekana: „Ideologia i prymitywne manipulacje przegrały z wartościami i rozsądkiem. (...) Wyłącznym zwycięzcą nie jest jednak Donald Tusk, tak jak Kaczyński nie jest jedynym przegranym. Razem z Tuskiem wygrali Polacy – wszyscy ci, którzy są dumni z przynależności do Unii Europejskiej. (...) obok Jarosława Kaczyńskiego znalazała się dobra reputacja Polski jako rzetelnego partnera w UE. (...) większość naszych czytelników i użytkowników należy do tej miażdżącej większości, która popiera członkostwo Polski w UE. Podpowiedzmy im co zrobić, żeby pozostać na pasie szybkiego ruchu i nie skończyć na parkingu" - napisał szef Ringier Axel Springer.

W materiale "Wiadomości" głos zabrała Agnieszka Odachowska, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Onet-RAS Polska. Redakcja zacytowała jej maila: "Nie jest prawdą, by Mark Dekan w swoim cotygodniowym liście do pracowników określał jak powinien być opisywany wybór przewodniczącego Rady Europejskiej (...) W swoim liście Mark Dekan przypomniał pracownikom o wartościach, jakie reprezentuje Grupa Onet-RAS Polska: wolność, rządy prawa, demokracja i zjednoczona Europa." (TAD)

(TAD, 17.03.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo