Serwis o mediach i reklamie

O nas Pressletter

Temat: radio

Dział: PERSONALIA

Dodano: Styczeń 17, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Szef wydziału prawnego Polskiego Radia odchodzi z pracy. Opowiada o trudnej współpracy z prezes Stanisławczyk

Lucjan Jarzyński, kierownik wydziału prawnego Polskiego Radia, rozstaje się ze spółką – dowiedział się "Presserwis".

– Wypowiedziałem umowę o pracę – potwierdza Lucjan Jarzyński. Wyjaśniając, że przyczyniła się do tego prezes Polskiego Radia Barbara Stanisławczyk. – Często byłem świadkiem dziwnych zachowań pani prezes. Obserwowałem wybuchy furii, przemoc słowną, wręcz poniżanie pracowników – wylicza.

Jarzyński wypowiedzenie złożył 10 stycznia br., w przededniu rozpoczęcia procesu z powództwa zwolnionego z radia Jerzego Sosnowskiego. Jak relacjonuje, prezes Stanisławczyk zarzuciła mu, że nie poradzi sobie z postępowaniem, a następnie – jak twierdzi – wyrzuciła go z gabinetu.

12 stycznia zarząd Polskiego Radia zwolnił Jarzyńskiego z obowiązku świadczenia pracy. W poniedziałek wypowiedział on pełnomocnictwa procesowe i pełnomocnictwo ogólne, jakimi dysponował.

Lucjan Jarzyński kierował wydziałem prawnym Polskiego Radia od 9 maja ub.r. Wcześniej przez 12 lat pracował w departamencie nadzoru właścicielskiego Ministerstwa Skarbu Państwa, a także m.in. w Kancelarii Senatu RP i dla Kancelarii Arthur Andersen.

Z prezes Polskiego Radia Barbarą Stanisławczyk w poniedziałek wieczorem nie udało nam się skontaktować.

(KOZ, 17.01.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: prasa

Dział: PERSONALIA

Dodano: Styczeń 17, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Martyna Wojciechowska przestaje kierować "National Geographic Polska". Zastąpi ją Agnieszka Franus

Agnieszka Franus (fot. materiały prasowe)

18 stycznia br. nową redaktor naczelną miesięcznika „National Geographic Polska” i „National Geographic Traveler” (Wydawnictwo Burda) zostanie Agnieszka Franus. Zastąpi na tym stanowisku Martynę Wojciechowską, która objęła stanowisko dyrektor programowej Travel Channel.

Martna Wojciechowska była redaktor naczelną „National Geographic Polska” przez 10 lat. Agnieszka Franus jest związana z „National Geographic” od 15 lat, od 12 lat pełniła funkcję zastępcy redaktora naczelnego. Od pięciu lat jest też dyrektorem artystycznym „National Geographic Traveler”.

Martyna Wojciechowska jako dyrektor programowa Travel Channel odpowiadać będzie za strategię programową oraz długofalowy rozwój stacji. Knał należący do Scripps Networks Interactive dołączył właśnie do portfolio Grupy TVN.

(MAK, 17.01.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo