Dział: REKLAMA

Dodano: Październik 05, 2012

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polskie agencje mają 10 nagród na Golden Drum w kategorii Single Channels

Layouty z kampanii: "Rozkład jazdy”,"Bluzeczka” ,"Zestaw dla dorosłych"

Leo Burnett Warszawa, DDB Warszawa, Havas Worldwide i Grey Worldwide Warszawa to pierwsze agencje z Polski nagrodzone podczas tegorocznej edycji międzynarodowego festiwalu reklamowego Nowej Europy Golden Drum w Portorożu.

 

Podczas wczorajszej gali polskie agencje odebrały pierwsze nagrody – przyznano je w kategorii Single Channels (reklamy zrealizowane z jednym kanałem dotarcia). Najwięcej nagród zdobyła Leo Burnett Warszawa: cztery Silver Drum (w kategorii Design of Brand and Corporate Identity, za pracę dla Amnesty International "Kalendarz współczucia”; w kategorii Digital, za pracę dla Jeep ”Jeep in” - ta praca została też nagrodzona w kategorii Mobile - a w kategorii New and Innovative, za "Captcha" dla Amnesty International).
Trzy nagrody trafiły do DDB Warszawa: dwie Golden Drum za pracę "Rozkład jazdy”, wykonaną dla McDonald's, w kategorii Outdoor i New and Innovative) i w kategorii Radio za pracę "Budzik”, także dla McDonald's.
Dwie nagrody Silver Drum trafiły do Havas Worldwide za pracę "Bluzeczka” dla Reckitt Benckiser, Woolite w kategorii Outdoor i New and Innovative.
Jedną nagrodę Silver Drum dostała Grey Worldwide Warszawa, w kategorii Design of Brand & Corporate Identity za "Zestaw dla dorosłych", wykonany dla marki Taboo.
Podczas tegorocznej edycji konkursu kontrowersje wzbudziła zasada, że w każdej kategorii konkursowej musi być przyznane Grand Prix, bez względu na odczucia jurorów. - Chcemy po prostu rozpoznawać najlepsze zgłoszenia w danej kategorii - uzasadnia tę decyzję Barbara Krajnc, zarządzająca festiwalem Golden Drum. - Wybieramy najlepsze prace spośród tego, co zostało tu stworzone. W końcu festiwal jest po to, by zdobywać nagrody - dodaje.
Jurorzy zdecydowali o zdyskwalifikowaniu jednej z prac, autorstwa Ogilvy & Mather z Węgier, która trafiła na shortlistę Single Channels, ale została uznana za oszustwo. Krajnc odrzuca podejrzenia, że przez jurorskie sito mogło przejść więcej takich prac, a usunięcie jednej nie jest zbyt dużym osiągnięciem. - My nie jesteśmy detektywami, by wszystko sprawdzać. Zawsze podkreślamy, że jeśli ktoś ma podejrzenia, że coś może być oszustwem, by to zgłaszał, a my to zweryfikujemy. Jeśli takich uwag nie ma, nie możemy sami wszystkich zgłoszeń prześwietlać, żaden festiwal tego nie robi - tłumaczy Krajnc.
Łącznie w kategorii Single Channels przyznanych zostało 9 Grand Prix, 23 nagrody Golden Drum i 38 Silver Drum.
Dziś poznamy zwycięzców w kategorii Multi Channels (reklamy zrealizowane z więcej niż jednym kanałem dotarcia). Polskie agencje mają tu 12 nominacji, wszystkich prac na shortlistę wybranych zostało 64. Najwięcej, bo pięć nominacji w tej kategorii, otrzymała Young & Rubicam (jedną w kategorii Integrated Communications Campaigns, jedną – Digital Campaigns, jedną - Events, dwie – PR), po dwie nominacje mają: Hybermedia Isobar (jedną - Event, jedną - Innovative Campaigns) i PZL (jedną - PR, jedną - Innovative Campaigns) i po jednej nominacji dostały agencje Publicis (Integrated Communications Campaigns) oraz Leo Burnett (Events). (AMS, Portoroż)

(05.10.2012)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.