Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zdjęcie Damiana Kramskiego wygrało PZU Run Photo (wideo)

I miejsce - Damian Kramski: Orlen Warsaw Marathon - biegacze na moście Świętokrzyskim.

Pierwszą edycję konkursu fotografii o tematyce biegowej - PZU Run Photo wygrało zdjęcie Damiana Kramskiego - fotoreportera z Gdyni. Zostało zrobione z helikoptera. Przedstawia tłum maratończyków na moście Świętokrzyskim w Warszawie. - Są w nim zachowane wszystkie zasady dobrej kompozycji obrazu. To co najważniejsze jest w tym punkcie, gdzie być powinno, czyli nie po środku. Kompozycję uzupełniają skosy - mówi Marek Biczyk, fotoreporter "Przeglądu Sportowego", członek jury konkursu.

Drugie miejsce zdobył Daniel Frymark za portret Ryszarda Kałaczyńskiego, biegacza z Wielunia, który ustanowił rekord Guinsessa, pokonując 366 maratonów w 366 dni. Trzecie miejsce zdobyły dwie prace Piotra Dymusa (ex aequo). Obie zostały zrobione podczas biegów górskich.
W konkursie PZU Run Photo oceniane były prace osób zajmujących się fotografią zawodowo lub hobbystycznie. Prace mogły pokazywać zarówno biegaczy amatorów, jak i profesjonalistów.
Do konkursu zgłoszono 535 zdjęć (tutaj prezentujemy dziesięć finałowych). Prace oceniali profesjonalni fotografowie Kuba Atys i Marek Biczyk, Michał Witkowski - rzecznik prasowy Grupy PZU oraz Grzegorz Kopacz - redaktor naczelny Press.pl.
Zwycięzca otrzymał nagrodę w wysokości 5 tys. zł. Zdobywca drugiego miejsca 3 tys. zł, a trzeciego - 2 tys. zł.
Sponsorem tytularnym jest PZU, a patronem medialnym Bieganie.pl.

II miejsce - Daniel Frymark: Ryszard Kałaczyński, rolnik ze wsi Witunia, odpoczywa po 365. maratonie. Następnego dnia przebiegnie swój 366. maraton.
III miejsce - Piotr Dymus: Bieg Granią Tatr to jeden z najtrudniejszych i najbardziej spektakularnych biegów górskich ultra w Polsce. Na zdjęciu jeden z zawodników podczas zbiegu ze Starobociańskiego
III miejsce - Piotr Dymus: Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich jest imprezą, na której zawodnicy rywalizują na siedmiu trasach o długości od 10 do 240 km.