Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 24, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Szef KRRiT chce ukarać Radio Szczecin i TVP Info za "emisję treści umożliwiających identyfikację ofiar pedofila"

Przewodniczący KRRiT wszczął postępowanie z urzędu (fot. Piotr Molęcki/East News)

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Maciej Świrski chce nałożyć kary na Radio Szczecin i TVP Info za "emisją treści umożliwiających identyfikację ofiar pedofila".

"Przew. KRRiT Maciej Świrski, na podst. art. 53 ust. 1 urt, wszczął postępowania z urzędu w sprawie ukarania nadawców PR Szczecin oraz TVP Info, w związku z emisją treści umożliwiających identyfikację ofiar pedofila, co w rażący sposób zagrażało dobru małoletnich ofiar przemocy" – poinformowała we wtorek Krajowa Rada na Twitterze.

Czytaj też: Skarga do KRRiT na TVP Info i Radio Szczecin za ujawnienie informacji o ofiarach pedofila

Wcześniej skargę na Radio Szczecin i TVP Info za ujawnienie informacji umożliwiających identyfikację ofiar pedofila złożył Krzysztof Luft, członek rady programowej TVP.

Jak opisał Luft w skardze, 29 grudnia w audycjach Radia Szczecin oraz na prowadzonym przez tego nadawcę portalu internetowym ukazały się informacje o skazaniu w 2021 roku przez Sąd Okręgowy w Szczecinie byłego urzędnika Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego za czyny pedofilskie. Luft dodał, że w tym samym czasie te same informacje dotyczące ofiar pedofila zaczęły się ukazywać na portalu i w audycjach TVP Info.

Czytaj też: Rada Etyki Mediów krytykuje dziennikarza, który umożliwił identyfikację ofiar pedofila

(KOZ, 24.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.