Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 15, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Canal+ planuje zlikwidować "News+". Z redakcją sportową żegnają się Piotr Salak i Marcin Majewski

Z informacji "Presserwisu" wynika, że decyzja o likwidacji "News+" już zapadła (fot. Mateusz Grochocki/East News)

Canal+ zamierza zrezygnować z nadawania programu "News+" i ma już nie przygotowywać "Sportu" nadawanego po "Faktach" w TVN – ustalił "Presserwis". Z redakcją sportową Canal+ rozstają się dziennikarze Piotr Salak i Marcin Majewski.

nSport+ (dziś Canal+ Sport 5) zaczął emitować serwis informacyjny "News+" dwa lata temu, w połowie listopada 2020 roku. "Dla mnie »News+« to mały sprawdzian tego, czy jest zapotrzebowanie na sportowe newsy w formie pigułki z wielu dyscyplin" – mówił wtedy "Presserwisowi" Michał Kołodziejczyk, dyrektor redakcji sportowej Canal+.

Piotr Salak: "Rozstaliśmy się za porozumieniem stron"

"News+" oglądać można codziennie o godz. 23. Wśród prowadzących byli Piotr Salak i Marcin Majewski, którzy odchodzą z Canal+.

Czytaj też: Canal+ Online z serialem dokumentalnym "Piłkarze na podsłuchu"

– Kończy się projekt "News+", przy którym w ostatnich latach pracowałem. Stacja doszła do wniosku, że nie będziemy kontynuować współpracy i rozstaliśmy się za porozumieniem stron – mówi Salak. Z kolei Marcin Majewski w piątek poinformował na Twitterze, że odchodzi z redakcji sportowej Canal+, w której był również szefem żużla (jego następca ma zostać ogłoszony jeszcze w tym tygodniu). Z "Presserwisem" o powodach Majewski nie chce rozmawiać.

Zarówno Piotr Salak, jak i Marcin Majewski od 2006 roku byli dziennikarzami nSport, a po połączeniu platform N i Cyfry+ trafili do redakcji sportowej Canal+. Salak w latach 1994-2005 pracował w RMF FM (z niewielką przerwą w 1998 roku na "Fakty" TVN). Był współtwórcą i szefem redakcji sportowej. Obecnie Salak jest jednym z prowadzących "Popołudniową rozmowę" w RMF FM. Marcin Majewski zanim dołączył do zespołu nSport, pracował w TVN i TVN 24.

Zapadła decyzja o likwidacji "News+"

– "News+" jest nadawany bez zmian. W najbliższym czasie nie planujemy żadnych zmian związanych z emisją programu – przekonuje Piotr Kaniowski, rzecznik Canal+. Z naszych ustaleń wynika jednak, że decyzja o likwidacji "News+" faktycznie już zapadła.

Czytaj też: Canal+ ze specjalnymi wydaniami "Wysokiego Pressingu" o piłkarskim mundialu

Według informacji "Presserwisu" Canal+ ma przestać także produkować dla TVN serwis sportowy nadawany codziennie po "Faktach". Dzięki współpracy z Canal+ TVN w "Sporcie" pokazuje m.in. bramki piłkarskiej Ekstraklasy i fragmenty występów Igi Świątek w tenisowych turniejach WTA – prawa do imprez ma Canal+. 

Canal+ w tej sprawie się nie wypowiada, a biuro prasowe TVN Warner Bros. Discovery nie odpowiedziało w poniedziałek na nasze pytania.

Mniejszościowym udziałowcem Canal+ Polska jest spółka TVN Media, ostatecznie kontrolowana przez koncern Discovery Inc. Częścią Warner Bros. Discovery jest Eurosport.

Czytaj też: Autorka jednej z ekspertyz, w wyniku których ukarano TVN 24, kolejną doradczynią w KRRiT

(KOZ, 15.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.