Dział: PRASA

Dodano: Październik 28, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ruszyła przedsprzedaż papierowego wydania "Kwartalnika Fotografia"

Pierwszy po 10-letniej przerwie numer "Kwartalnika Fotografia" można zamówić na stronie internetowej wydawnictwa (fot. Kwartalnik Fotografia)

W grudniu ukaże się pierwszy, po dziesięcioletniej przerwie, numer "Kwartalnika Fotografia". Naczelny Waldemar Śliwczyński witrynę internetową uruchomił już w czerwcu. 

W grudniu ukaże się magazyn oznaczony numerem 40, redakcja już rozpoczęła przedsprzedaż. Liczące 100 stron pismo można kupić wyłącznie poprzez stronę internetową. Cena to 40 zł. Jednocześnie każdy nabywca w przedsprzedaży otrzyma w prezencie kod do bezpłatnego pobrania wybranego przez siebie produktu.

- Papierowy numer "Kwartalnika Fotografia" jest realizacją postulatów ze strony czytelników, aby powrócić do tradycyjnej drukowanej formy czasopisma - mówi Waldemar Śliwczyński. - Mamy plany wydawnicze na dalsze numery i nowe książki fotograficzne, ale na razie skupiamy się na grudniowym numerze.

Redakcję pisma tworzą autorzy znani z poprzedniej edycji magazynu - m.in. Krzysztof Jurecki, Adam Mazur, Marianna Michałowska, Vladimir Birgus, Maciej Szymanowicz, Witold Kanicki, Elżbieta Łubowicz oraz nowe nazwiska: Agata Mayer, Magdalena Żołędź, Julia Stachura, Jerzy Orawski, Jerzy Wierzbicki, Piotr Nowak, Krzysztof Szymoniak i inni.

Czytaj też: Agora planuje zwolnienia grupowe, chce pożegnać się z 84 pracownikami

- Jesteśmy cały czas otwarci na nowe twarze, zapraszamy do współpracy - mówi Waldemar Śliwczyński.

- To bardzo dobra informacja - ocenia powrót drukowanej "Fotografii" Arkadiusz Gola, fotoreporter "Dziennika Zachodniego" i autor książek o fotografii, doktorant oraz pedagog Instytutu Twórczej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opawie. - Zawsze miał dobre treści, choć niszowe, adresowane do bardzo konkretnego odbiorcy.

Reaktywacja "KF" zaczęła się 1 czerwca 2022, wraz ze startem strony Kwartalnikfotografia.pl, która zawiera zarówno artykuły archiwalne, jak i nowe teksty. W serwisie pojawił się dział "Portfolio Młodych", wraz z formularzem zgłoszeniowym, poprzez który można proponować prezentację swojej twórczości. Dział "Wydarzenia" zapowiada nadchodzące wystawy i festiwale fotograficzne. Galeria KF to księgarnia internetowa oferująca archiwalne numery kwartalnika oraz książki fotograficzne, a także odbitki kolekcjonerskie.

- W Galerii KF każdy może wystawić na sprzedaż swoje fotografie lub publikacje - podkreśla Śliwczyński. 

"Kwartalnik Fotografia" wychodził w latach 2000-2012. Jego wydawcą pozostaje Waldemar Śliwczyński, który jest też redaktorem naczelnym pisma. Redaktorem prowadzącym, a także redaktorem strony kwartalnikfotografia.pl jest Piotr Nowak, poeta, krytyk i fotograf, członek ZPAF.

(PAR, 28.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.